Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / WWF Polska i UPM Raflatac ratują polskie rzeki

WWF Polska i UPM Raflatac ratują polskie rzeki

Fot. Marek Czasnojć/Nordpress

WWF Polska i UPM Raflatac kontynuują współpracę na rzecz ochrony polskich rzek. Od 2012 roku UPM Raflatac wspiera projekt WWF „Rzeki dla życia”, który pomaga ochronić rzeki i ich doliny.

W ramach współpracy polski oddział UPM Raflatac pomoże w transferze informacji i wiedzy na temat przepławek rzecznych. Działanie ma pomóc w rozwiązaniu problemów, jakie stwarzają funkcjonujące budowle hydrotechniczne, które mają szkodliwy wpływ na ekosystemy rzeczne, a w szczególności na ryby wędrowne. Dzięki wsparciu UPM Raflatac odbędzie się wizyta studyjna w Finlandii, w której wezmą udział przedstawiciele instytucji i osoby odpowiedzialne za zarządzanie gospodarką wodną. W ten sposób uczestnicy wyjazdu zapoznają się z fińskimi praktykami w zakresie ochrony rzek i migracji ryb wędrownych.
Kolejnym przedsięwzięciem wspieranym przez UPM Raflatac będzie wydanie broszur informacyjnych, które zawierają porady dotyczące najskuteczniejszych sposobów udrażniania rzek i potoków oraz odpowiedniego zarządzania wodami śródlądowymi, które mogłyby znów stać się domem dla populacji dziko żyjących łososi. Do jej przygotowania posłużą doświadczenia zebrane w Finlandii, a sama broszura trafi do 400 podmiotów odpowiedzialnych za zarządzanie gospodarką wodną.
Do pozostałych, wspólnych inicjatyw WWF Polska i UPM Raflatac należy monitorowanie inwestycji istniejących i modernizowanych budowli hydrotechnicznych na rzece Odrze i jej dopływach, aby ułatwić rybom swobodną migrację. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki rekomendacjom dotyczącym monitoringu i opiniom eksperckim z zakresu tematyki środowiskowej.
UPM i WWF już wcześniej podejmowały wspólne przedsięwzięcia. Obie organizacje współpracują przy licznych krajowych i międzynarodowych kampaniach promujących zrównoważony rozwój i odpowiedzialne gospodarowanie zasobami naturalnymi. Rezultatem współpracy w Polsce w latach 2012–2013 była dystrybucja i promocja Atlasu Terenów Zalewowych rzeki Odry. WWF Polska był odpowiedzialny za planowanie i specyfikację techniczną przepławek na unowocześnianej zaporze wodnej w Brzegu Dolnym oraz na konstruowanej zaporze w Malczycach. Analiza dokumentów projektowych, które powstały w ramach planowanej odnowy przepławki w Brzegu Dolnym nadzorowanej przez WWF Polska, ujawniła potrzebę zmiany jej parametrów, aby osiągnąć jak najlepsze efekty ich zastosowania. W ramach współpracy odbyły się również spotkania z zakresu ochrony środowiska dla pracowników i klientów UPM Raflatac Polska.
„Jesteśmy dumni z ponownego uczestnictwa w projekcie WWF Polska ‘Rzeki dla Życia’ – mówi Jani Konkarikoski, dyrektor generalny UPM Raflatac Polska. – Zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą współpracę w projekcie, gdyż jego kontynuacja jest dla nas bardzo ważna. Technologie budowy przepławek zostały poprawione i mamy nadzieję, że prace konstrukcyjne na piętrzeniach będą od tej pory przeprowadzane zgodnie z wytycznymi WWF. Wciąż jest bardzo wiele do zrobienia w kwestii monitorowania planów inwestycyjnych z zakresu przepławek rzecznych. Tak jak do tej pory, nasza współpraca będzie polegała również na wymianie informacji z zakresu polityki środowiskowej i spotkań edukacyjnych dla pracowników, klientów i użytkowników końcowych naszych produktów. UPM Raflatac dostrzega w tej współpracy korzyści nie tylko dla natury, ale również dla ludzi”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.