Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Typowe i błędne wyobrażenia na temat materiałów eksploatacyjnych do drukarek

Typowe i błędne wyobrażenia na temat materiałów eksploatacyjnych do drukarek

Według Lexmarka, większa świadomość na temat materiałów eksploatacyjnych do drukarek laserowych może pomóc firmom ograniczyć koszty związane z drukowaniem. Lexmark przeprowadził wśród pracowników biurowych z całej Europy badanie dotyczące materiałów eksploatacyjnych do drukarek laserowych. Wyniki wskazują, że wiedza na ten temat jest mała.

Trzy czwarte ankietowanych nie ma pojęcia, ile stron może zostać wydrukowanych na jednym tonerze. Poza tym, aż 84% pytanych nie wie, ile stron można wydrukować po pojawieniu się komunikatu o niskim poziomie tonera.
Jeśli chodzi o koszty materiałów eksploatacyjnych, 50% ankietowanych uważa, że im droższy toner, tym wyższy koszt wydrukowania jednej strony. Dodatkowo, prawie jedna trzecia z nich (28%) jest przekonana, że musi osobiście ponosić koszty recyklingu pustych kaset po tonerze.
W kwestii jakości, trzy piąte pracowników biorących udział w badaniu uważa, że jakość wydruku spada wraz z opróżnianiem się kasety z tonerem.
Badanie wskazało wiele błędnych wyobrażeń na temat materiałów eksploatacyjnych do drukarek laserowych i pokazało, jak ograniczona jest wiedza na ten temat. Posiadając szerszą wiedzę w tym zakresie, użytkownicy mogliby dokonywać trafniejszych decyzji zakupowych, zapewniając sobie lepsze efekty za cenę, jaką płacą.
„Nasze badanie pokazuje, że wielu pracowników posiada bardzo małą wiedzę na temat tego, czego mogą oczekiwać od materiałów eksploatacyjnych, a wiele wyobrażeń dotyczących wydajności i kosztów tych materiałów jest błędnych – mówi Józef Lis, Product Manager Lexmark Polska. – Niektóre z tych opinii mogły być prawdziwe w przeszłości, ale technologia rozwija się bardzo dynamicznie. Koszt wydruku jednej strony maleje, wydajność, niezawodność oraz proekologiczność produktów stale rosną”.
W odpowiedzi na wyniki badań Lexmark opracował kilka wskazówek dotyczących stereotypowych i błędnych opinii na temat materiałów eksploatacyjnych.
1. Jakość drukowania spada wraz z opróżnianiem się kasety z tonerem.
W przypadku typowych drukarek laserowych jakość wydruku może spadać, zwłaszcza po wyświetleniu się informacji o niskiej zawartości tonera. Aby zachować dotychczasową jakość wydruku, należy kilkukrotnie potrząsnąć kasetą z tonerem. Natomiast istnieją tonery, takie jak np. Unison Lexmarka, posiadające system, który zapewnia jednakową jakość wydruku od pierwszej do ostatniej strony. Ponadto wyświetlana jest informacja mówiąca, ile jeszcze stron można wydrukować z pozostałego tonera.
2. Wymiana kasety z tonerem od razu, gdy pojawi się informacja o niskim poziomie tonera, prowadzi do utraty pewnej ilości tonera
Zazwyczaj czujnik informujący o niskim poziomie tonera wysyła wiadomość, kiedy pewien poziom zostanie osiągnięty. Wymiana tonera w tym momencie może skutkować utratą części tonera. Ta prawda nie odnosi się jednak do wszystkich drukarek. Dodatkowo, wraz z informacją o niskiej zawartości tonera, nowe urządzenia Lexmarka wyświetlają informację o liczbie stron, które mogą jeszcze zostać wydrukowane, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że wykorzysta toner w pełni.
3. Informacje o niskiej zawartości tonera są standardowe i nie biorą pod uwagę indywidualnych wzorców drukowania, takich jak średnie zaczernienie strony.
Tak jak w poprzednich przypadkach, reguła ta dotyczy wielu urządzeń dostępnych na rynku. Jednak istnieją drukarki, m.in. najnowsze urządzenia Lexmarka, które analizują nawyki dotyczące drukowania i używają tych informacji do kalkulowania liczby stron, które jeszcze mogą zostać wydrukowane. Ta funkcja daje użytkownikom większą kontrolę nad wydrukami, a tym samym możliwość zmniejszenia kosztów.
4. Im droższa kaseta z tonerem, tym wyższy koszt wydrukowania jednej strony.
To nieprawda. Ogólnie rzecz biorąc, koszt wydruku strony wynika z ceny detalicznej tonera w powiązaniu z liczbą wydruków. Często liczba stron, które mogą zostać wydrukowane, nie jest wcale proporcjonalna do ceny tonera. Innymi słowy, można powiedzieć, że im wyższy koszt kasety z tonerem (dla danej klasy drukarek), tym większa liczba potencjalnych wydruków, a co za tym idzie niższy koszt wydruku jednej strony.
5. Nie można przewidzieć liczby stron, które mogą być wydrukowane
W przeszłości była to prawda. Obecnie niektóre z najnowszych urządzeń bardzo dokładnie identyfikują poziom zużycia tonera. Niektóre z drukarek są w stanie podać szczegółowe informacje na temat niskiego poziomu tonera, jak również informacje o liczbie stron, jakie mogą zostać wydrukowane przy aktualnym stanie.

Lexmark przeprowadził badanie wśród 664 pracowników biurowych z jedenastu krajów – Belgii, Francji, Niemczech, Włoch, Holandii, Polski, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, Hiszpanii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Badanie zostało zakończone w styczniu 2013 roku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.