Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Trwa walka PIAP o podniesienie limitów na upominki

Trwa walka PIAP o podniesienie limitów na upominki

Wystąpienie Zbigniewa Grzeszczuka podczas Zwyczajnego Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców

Fot. Biuro Rzecznika MŚP

PIAP od początku roku zapowiada wzmocnienie działań lobbingowych w celu podniesienia limitów kwotowych na nieodpłatne przekazywanie prezentów osobom trzecim (o działaniach Izby pisaliśmy już TUTAJ). Realizując tę ważną dla całej branży misję, przedstawiciel Izby, Zbigniew Grzeszczuk, wygłosił 21 lutego br. prelekcję podczas Zwyczajnego Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele środowisk biznesowych i politycznych, którzy referowali problemy małych i średnich firm w różnych kontekstach, między innymi zatrudnienia, wynagrodzeń, rozliczeń czy współpracy z obcokrajowcami. Zbigniew Grzeszczuk rozwinął temat, z którym boryka się cała branża reklamowa, mocno wpływający na decyzje klientów końcowych i blokujący rozwój rynku. Tytuł wystąpienia brzmiał: „Prezenty o małej wartości – limity zaliczania wydatków do kosztów uzyskania przychodów przedsiębiorców”. Zbigniew Grzeszczuk wypunktował wszystkie działania lobbingowe PIAP, które Izba podejmuje już od 2011 r., a także działania PR, skutkujące publikacjami w prestiżowych pismach gospodarczych. Pokazał także, jak ten temat realizowany jest na arenie międzynarodowej, pokazując, że polskie regulacje są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Na koniec przytoczył postulaty całej branży reklamowej reprezentowanej przez Izbę, z jakimi między innymi PIAP zwrócił się w ostatnim czasie do Podsekretarza Stanu Pawła Gruza, nakreślające linie zmian w zakresie wyznaczania limitów podatkowych.

Prelekcja przedstawiciela Izby podczas tak ważnego posiedzenia, w gronie osób związanych z polityką gospodarczą kraju oraz członków innych Izb i Stowarzyszeń, to kolejny, znaczący krok w walce o zmiany legislacyjne w zakresie rozliczania podatku od towarów i usług. Im więcej takich inicjatyw, tym większa szansa na to, że postulaty branży zostaną wysłuchane i wprowadzone. Polska branża reklamowa to potężny i prężnie działający sektor około 10 tys. agencji reklamowych oraz około tysiąca głównych dostawców. Zmiany w uciążliwych przepisach będą kołem zamachowym do większego rozwoju branży i popularyzacji upominków reklamowych, które są głównym nośnikiem reklamy dla małych i średnich firm.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.