Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Tektury z certyfikatem kompostowalności przydomowej

Tektury z certyfikatem kompostowalności przydomowej

Metsä Board uzyskała certyfikat kompostowalności przydomowej dla wszystkich swoich białych kraftlinerów i tektur litych (z wyłączeniem gatunków powlekanych PE). Certyfikat wydany przez DIN CERTCO potwierdza zgodność z normą NF T 51-800.

„Wszystkie nasze tektury można poddać recyklingowi, co jest preferowanym rozwiązaniem, gdy opakowanie lub pojemnik na żywność spełni już swoje zadanie. Czasami jednak materiał opakowaniowy może zostać poplamiony przez żywność, a wtedy jego kompostowanie z bioodpadami będzie dobrym wyborem. Nasze tektury posiadają certyfikat kompostowalności przemysłowej już od kilku lat, a kompostowalność przydomowa to kolejny krok, który z pewnością będzie mile przyjęty przez konsumentów” – mówi Helena Moring-Vepsäläinen, kierownik ds. bezpieczeństwa produktów w Metsä Board.

Wszystkie tektury fińskiego producenta są wytwarzane z włókien pierwotnych i są bezpieczne w użyciu w przypadku wymagających zastosowań końcowych; mają także niską gramaturę, a ich produkcja odbywa się głównie w oparciu o energię niepochodzącą ze spalania paliw kopalnych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.