Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Szósty projekt drugiego sezonu TEN

Szósty projekt drugiego sezonu TEN

Alexander Otto to kolejny artysta sezonu 2 kolekcji TEN Fotolii. Kompozycja niemieckiego dyrektora artystycznego „Their journey” będzie dostępna przez 24 godziny do darmowego pobrania w formacie pliku .PSD już 10 czerwca.

Drugi sezon Kolekcji TEN by Fotolia kontynuuje międzynarodową wyprawę w świat cyfrowych kreacji. Po Argentynie, Korei Południowej, Brazylii, Japonii oraz Wielkiej Brytanii projekt TEN przenosi się do Niemiec. Pierwszych pięć prac sezonu pobrano łącznie, w dniu ich publikacji, ponad 130 tys. razy.
Alexander Otto przedstawia miłosne relacje w perspektywie: „Uważam, że projekt TEN to świetna okazja, aby nauczyć się nowych rzeczy. Żałuję, że jakiś czas temu, gdy rozwijałem się jako twórca, nikt nie podzielił się ze mną swoim plikiem w Photoshopie, żebym mógł zrozumieć, jak taka czy inna technika działa. Jestem wielkim fanem tutoriali”.
To pragnienie dzielenia się wiedzą czuć w każdym detalu „Their journey”. „To historia młodej pary. Moja praca reprezentuje indywidualne momenty z ich życia. Mój pomysł polegał na tym, żeby pokazać małe historie, które były dla nich istotne, i które prowadziły do konkretnych decyzji, aż do momentu, kiedy się spotkali. Różne miejsca, różne uczucia się zmieniają, fizyka jest ponadczasowa. Moja praca odzwierciedla te rzeczy i te historie” – mówi Alexander.
Alexandra Otto spośród innych artystów wyróżnia prawdopodobnie dbałość o szczegóły: „Generalnie powiedziałbym, że w pracy jestem bardzo poukładany, nawet za bardzo poukładany i dokładny, i nigdy nie jestem usatysfakcjonowany tylko jedną rzeczą. Mój kolega stwierdził raz, że w mojej pracy jest zbyt dużo detali. Nie zgadzam się z tym. Uważam, że to właśnie detale są tym, co odróżnia dobrą pracę od pracy bardzo dobrej” – przyznaje artysta. Jako perfekcjonista, zainspirowany kulturą cyfrową, Alexander Otto subtelnie wdraża sztukę detalu, aby wzmocnić oddziaływanie mistycznych i niepokojących aspektów w swoich pracach: „Staram się robić rzeczy, które są interesujące albo przynajmniej wzbudzają uwagę przez krótki czas. Uważam, że tematy, które wywołują dyskomfort czy efekt niepokoju są dużo ciekawsze niż zdjęcia, które są po prostu gładkie i kolorowe”.
Urodzony w Hamburgu 25-letni Alexander Otto już przejawia cechy artysty kompletnego. Ten kierowany potrzebą innowacji artysta multidyscyplinarny jest ilustratorem, projektantem interactive, projektantem animacji oraz dyrektorem kreatywnym. „Cokolwiek czyni świetnego artystę, może zniknąć w następnej sekundzie. Awanse w pracy, prestiż i nagrody sprawiają, że możesz się poczuć dobrze. Trzeba jednak być ostrożnym, żeby nie dać się oślepić takim momentom. Artysta nie powinien poczuć się zbyt wygodnie z sukcesem, który odniósł, ponieważ jutro rzeczy mogą potoczyć się zupełnie inaczej” – podkreśla Alexander.
To motto, przyświecające artyście w pracy, zagwarantowało mu współpracę z tak prestiżowymi studiami, jak Sehsucht, Tronic czy Parasol Island oraz publikacje prac w branżowych magazynach jak „Computer Arts”, „Computerlove” czy „Advanced Photoshop”. W 2008 roku został członkiem sławnej grupy kreatywnej The Keystone Design Union. Obecnie Alexander Otto mieszka w Nowym Jorku i pracuje dla Agencji R/GA jako Senior Visual Designer. Jego celem jest dalszy rozwój umiejętności w kierunku tworzenia interaktywnych animacji i krótkich filmów.
Film z napisami w 12 językach, prezentujący techniki pracy artysty, będzie dostępny w dzień inauguracji pracy, 10 czerwca na kanale YouTube kolekcji TEN oraz na stronie kolekcji TEN.
Plik .PSD z pracą Alexandra Otto będzie dostępny za darmo na stronie http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 10 czerwca 2013 roku od godz. 10.00.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.