Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / System dezynfekcji powietrza UVC-R Durst

System dezynfekcji powietrza UVC-R Durst

Firma Durst, dostawca zaawansowanych technologii druku cyfrowego, w ramach reakcji na pandemię COVID-19 opracował system dezynfekcji powietrza o nazwie UVC-R. Rozwiązanie to służy do zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusów w środowisku wewnętrznym.

W ostatnich miesiącach nasza rzeczywistość bardzo się zmieniła – wszystkich obowiązuje konieczność stosowania zabezpieczeń mających powstrzymać rozwój pandemii, i w najbliższym czasie się to nie zmieni. Dlatego, aby wielu ludziom ułatwić życie prywatne i zawodowe, firma Durst wykorzystała swoje doświadczenie i zaplecze techniczne, by opracować wydajny system dezynfekcji powietrza.

Durst UVC-R łączy w jednym systemie zarówno wymianę powietrza, jak i promieniowanie UV, skutecznie redukujące zakaźne aerozole, wirusy i zarazki w pomieszczeniu. Powietrze jest doprowadzane do systemu zamkniętego przez membranę antywirusową i napromieniowywane światłem UV-C. Następnie zdezynfekowane powietrze jest uwalniane z powrotem do pomieszczenia. Urządzenie obejmuje swoim zasięgiem strefę o wielkości 4 × 4 × 2,5 m, jednak, jak zaznacza producent, są to wartości przybliżone – w rzeczywistości wydajność systemu zależy od wielu czynników takich jak temperatura, przepływ powietrza w pomieszczeniu, wysokość sufitu, liczba osób, itp. Dla zobrazowania możliwości rozwiązania podano następujący przykład: Przy stole siedzą cztery osoby, zajmują przestrzeń ok. 8 m³, przy czym każda osoba wdycha i wydycha około 0,5 m³ powietrza na godzinę (razem jest to ok. 2 m³). Urządzenie jest w stanie oczyścić (zdezynfekować) tę objętość 12,5 raza (lub 25 m³) w ciągu 15 minut i 50 razy objętość oddechową 4 osób (lub 100 m³) w ciągu jednej godziny. W przypadku gdy UVC-R jest umieszczone w większym pomieszczeniu, następuje ciągłe mieszanie powietrza w pomieszczeniu wokół centrum dezynfekcji, co oznacza, że poprzez stałe uwalnianie oczyszczonego powietrza ładunek wirusowy zostaje zredukowany nawet poza strefą centralną.

„Sprawdziliśmy wydajność źródeł UV-C w naszych laboratoriach i przeanalizowaliśmy idealny czas ekspozycji oraz przepływ objętościowy. Zewnętrzne laboratorium technologii medycznych i środków dezynfekujących w Niemczech obecnie weryfikuje uzyskane przez nas wyniki, testując wydajność urządzenia UVC-R za pomocą »pseudowirusa« i tzw. bakteriofagów. Pracując nad tym rozwiązaniem, chcieliśmy, by było ono nie tylko skuteczne, ale też mogło harmonijnie się komponować z różnymi wnętrzami, dlatego podjęliśmy w tym zakresie współpracę z projektantem Christophem Zanzottim. Dodatkowo wykorzystywana w urządzeniu folia z powłoką antywirusową może zostać spersonalizowana za pomocą naszych systemów druku cyfrowego” – mówi Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Grupy Durst.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.