Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Rozwiązania inkjetowe Agfa na jesiennych wydarzeniach

Rozwiązania inkjetowe Agfa na jesiennych wydarzeniach

Podczas październikowych targów Printing United w Atlancie firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Znajdą się wśród nich m.in. wysokowydajny, superwielkoformatowy ploter Onset H3, wyposażony w funkcje automatyzujące jego pracę i wykorzystujący m.in. nowy, dedykowany mu atrament biały Onset 560 oraz hybrydowy ploter Tauro H3300 UHS LED z modułem Flex Roll-to-Roll, zwiększającym wydajność maszyny. Oba rozwiązania mogą znaleźć zastosowanie m.in. przy zadrukowywaniu tektury falistej – ta część oferty Agfa będzie przez nią promowana podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” (Mrągowo, 5–6 października).

Adriana Piotrowska, Sales Manager Inkjet Poland w firmie Agfa, mówi: „Tegoroczna jesień zapowiada się dla naszej firmy bardzo intensywnie. Już w nadchodzącym tygodniu po raz pierwszy weźmiemy udział – jako uczestnik wystawy technologicznej – w konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, organizowanym przez wydawnictwo Polski Drukarz. Będzie to dla nas znakomita okazja, by spotkać się z wieloma klientami aktywnie działającymi w tym segmencie rynkowym, jak też z innymi dostawcami. Oferta firmy Agfa w coraz większym stopniu skierowana jest do drukarń opakowaniowych, jak też do firm wykorzystujących tekturę falistą np. do produkcji systemów POS czy standów. Październikową konferencję i towarzyszącą jej wystawę traktujemy więc jako świetną okazję do wypromowania tej części naszego portfolio wśród polskich klientów. Niektóre z tych rozwiązań będzie też można zobaczyć na zagranicznych targach, w jakich bierze udział Agfa. Najważniejsze to Printing United, gdzie pokażemy m.in. maszyny Onset X3 HS i Tauro H3300 UHS LED. Co ciekawe, w obu uwzględnione będą rozwiązania nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Pinnacle. Kolejną okazją do zaprezentowania oferty firmy Agfa dla rynku tektury falistej będzie seminarium Fefco, odbywające się w Lyonie w listopadzie. Okazji do spotkań z nami zatem nie zabraknie”.
Onset X3 HS: teraz także z białym atramentem
Jedną z „gwiazd” stoiska firmy Agfa na targach Printing United będzie superwielkoformatowy ploter płaski Onset X3 HS. Maszyna, zaprojektowana z myślą o pracy w trybie 24/7, obsługuje różne podłoża (w tym wspomnianą tekturę falistą i tworzywa sztuczne) z prędkością do 1450 m2/h. Rozwiązanie posiada szereg zaawansowanych opcji automatyzujących pracę – od półautomatycznego podawania mediów do wariantu uwzględniającego pełną automatyzację. Na stoisku zostanie zaprezentowany jej wariant w 3/4 zautomatyzowany – ze stołem podawczym i robotem odbierającym zadrukowane arkusze. Zastosowana tu robotyka i automatyzacja znacząco zwiększają wydajność i efektywność produkcji. Maszyna jest sterowana systemem Asanti w najnowszej wersji, dedykowanym produkcji wielkoformatowej.
Warto dodać, że stworzony z myślą o ploterze Onset X3 HS system Dual Flex został uznany za najlepsze w kategorii „Sprzęt do obsługi podłoży” we wspomnianym konkursie Pinnacle 2023.
Pracująca na stoisku maszyna będzie drukowała z udziałem również nagrodzonych Pinnacle 2023 – tym razem w kategorii „Atramenty/farby do druku cyfrowego UV” – dedykowanych jej atramentów Onset 560 UV. Targi Printing United będą miejscem oficjalnego debiutu atramentu białego reprezentującego tę samą serię. Agfa podkreśla, że poza proekologicznością (potwierdzoną certyfikatem GREENGUARD Gold), atramenty Onset 560 oferują najwyższą jakość druku i rozszerzony gamut kolorystyczny (uwzględniający także trudne w reprodukcji barwy specjalne) oraz niskie koszty wydruku, zapewniane dzięki opatentowanej technologii Thin Ink Layer. Jak podaje producent, pozwala ona obniżyć zużycie atramentu nawet o 30% w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku farbami.
Tauro H3300 UHS LED: bardziej elastyczny niż kiedykolwiek wcześniej
Drugim z eksponowanych na targach Printing United wysokowydajnym rozwiązaniem będzie hybrydowy ploter Tauro H3300 UHS LED. Również zaprojektowany z myślą o pracy w cyklach całodobowych, zapewnia najwyższą jakość reprodukcji i oferuje szereg funkcji automatyzujących jego pracę. Jedną z nich jest możliwość zadrukowywania tektury falistej w jednym przejściu, z prędkością maksymalną 905 m2/h – to jeden z licznych przykładów dostosowywania przez firmę swoich rozwiązań do rosnących potrzeb drukarń opakowaniowych.

 

W wariancie prezentowanym na targach ploter Tauro H3300 UHS LED będzie wyposażony w kolejne nagrodzone Pinnacle 2023 rozwiązanie – system Flex Roll-to-Roll (RTR). Moduł ten umożliwia sprawne przełączanie się między produkcją z wykorzystaniem podłoży sztywnych i giętkich (co istotne, bez konieczności jego odłączania od maszyny) i zwiększa dzięki temu realny czas wykorzystania maszyny, a tym samym – wydajność pracy. Agfa podkreśla kompaktowe rozmiary tego rozwiązania, a także jego przyjazność dla użytkownika – Flex RTR może być obsługiwany przez jedną osobę. Flex RTR obsługuje druk realizowany zarówno w trybie pojedynczym jak i dual-roll (gdzie jednocześnie zadrukowywane są dwa zwoje z materiałem) i posiada wbudowany system kamer, mający zagwarantować precyzję druku dwustronnego – z tymi funkcjami również będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko firmy Agfa.
Anapurna H3200i LED: wszechstronna maszyna do prac nisko- i średnionakładowych
Kolejna targowa propozycja firmy Agfa to ploter inkjetowy Anapurna H3200i LED – sprawdzona konstrukcja, dedykowana małym i średnim seriom, skierowana jest do firm z segmentu Sign & Display. Maszyna obsługuje media sztywne (w trybie płaskim) i giętkie (w trybie roll-to-roll) o szerokości maksymalnej 3,2 m. W przypadku tych drugich może zadrukowywać jeden bądź dwa zwoje z materiałem jednocześnie (dzięki funkcji dual roll). Znajduje tu zastosowanie m.in. biały atrament, np. umożliwiający zadrukowywanie mediów przeźroczystych przy produkcji backlitów bądź pozwalający na używanie bieli jako koloru specjalnego.
Asanti: wydajność i stabilność produkcji
Wszystkie prezentowane na targach Printing United maszyny będą sterowane oprogramowaniem workflow Asanti. Jest to zaawansowany, kompleksowy system produkcyjny, którego zadaniem jest automatyzacja całego procesu produkcyjnego, a w efekcie – generowanie oszczędności czasowych i finansowych. Stanowiący jego integralną część, bazujący na przeglądarce internetowej moduł Production Dashboard umożliwia operatorowi wgląd w rzeczywisty czas realizowanej produkcji oraz poziom zużycia mediów i atramentu. Jest też kompatybilny z systemami MIS/ERP, co ma zoptymalizować proces tworzenia ofert i kalkulacji.

Najnowsza wersja Asanti otrzymała niedawno certyfikat G7, przyznawany przez Idealliance i potwierdzający uzyskiwaną w systemie stabilną reprodukcję barwną w kontekście różnych procesów drukowania i używanych w nich podłoży. Rozwiązanie to uwzględnia też dodatkowe narzędzia automatyzujące, pozwalające na szybsze przygotowanie zleceń i redukcję ilości odpadów. Są wśród nich m.in. automatyczne zbieranie plików PDF i „zagnieżdżanie” (nesting), jak też moduły dedykowane produkcji opakowaniowej, np. zintegrowanie w systemie plików cięcia.
Poza systemem Asanti, na stoisku będą też promowane inne rozwiązania software’owe. StoreFront to oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych, uwzględniające m.in. zautomatyzowaną wstępną weryfikację plików i podgląd realizowanych prac w czasie rzeczywistym. PrintTune z kolei umożliwia monitorowanie reprodukcji barwnej, pozwala sprawdzić status sprzętu drukującego i usprawnia proces akceptowania prac.
„Jak zatem widać, choćby po przykładach rozwiązań pokazywanych na Printing United, nasza oferta w coraz większym stopniu jest dostosowywana do potrzeb drukarń opakowaniowych. Tych z państwa, którzy wykorzystują w swojej pracy tekturę falistą, zapraszamy do spotkania z nami podczas zbliżającej się konferencji w Mrągowie. Do zobaczenia na Mazurach w dniach 5-6 października” – podsumowuje Adriana Piotrowska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.