Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Rozwiązania dla druku cyfrowego podczas targów Fespa 2022

Rozwiązania dla druku cyfrowego podczas targów Fespa 2022

Firma Sun Chemical zaprezentowała swoją kompleksową ofertę do cyfrowego druku wielkoformatowego na targach Fespa 2022. Pod hasłem „Solutions in Motion”, na pełnym wielobarwnych akcentów stoisku promowała przede wszystkim atramenty do druku wielko- i superwielkoformatowego z serii Streamline, farby przeznaczone do zadruku tekstyliów i zastosowań przemysłowych oraz rozwiązania marki SunJet.

Jak podkreśla Krzysztof Ostrowski – reprezentujący na Fespie polski oddział Sun Chemical - zainteresowanie ofertą firmy skierowaną do ww. segmentów, jak też na rynek aplikacji przemysłowych, było bardzo duże. Jednym z tematów przewodnich obecności Sun Chemical na targach był opracowany przez firmę projekt „5R”, uwzględniający zgodność jej działań z zasadami polityki zrównoważonego rozwoju.

„Powrót na targi Fespa uważamy za bardzo udany – mówi Krzysztof Ostrowski. – Mieliśmy okazję do zaanonsowania kilku premier w naszej ofercie, ale też do przypomnienia ważnych wydarzeń z życia firmy z ostatnich miesięcy, strategicznych z punktu widzenia segmentu digital. Fespa była też pierwszą globalną wystawą, podczas której zaprezentowaliśmy rozbudowaną ofertę z obszaru tekstyliów, wzbogaconą o rozwiązania przejętej przez nas niedawno firmy Sensient Technologies”.

Streamline – atramenty dla rynku after-market

Sun Chemical pokazało premierowo m.in. udoskonalone rozwiązania z serii Streamline, skierowane na rynki druku wielko- i superwielkoformatowego. Atramenty te, recepturowane z myślą o konkretnych ploterach (wyposażonych w określony rodzaj głowic), są z powodzeniem wdrażane przez użytkowników ploterów inkjetowych oraz wodnych, gwarantując – jak zapewnia producent – jakość i wydajność na poziomie fabrycznych tuszy. Bazują one na chemikaliach o niskiej zapachowości, posiadają też proekologiczny certyfikat GreenguardGold, potwierdzający ich niski poziom emisji przy zastosowaniach wewnętrznych.

W kontekście portfolio do druku wielkoformatowego w Berlinie zadebiutował m.in. atrament Streamline TVL2, skierowany do użytkowników ekosolwentowych maszyn inkjetowych Roland TrueVis SG2 i VG2, zadrukowujących materiały typu signage, displeje i aplikacje graficzne.

Streamline MBS, kolejna targowa propozycja Sun Chemical, to ekosolwentowy atrament inkjetowy, przeznaczony do użytku w ploterach z serii Mimaki BS. Jak podkreśla firma, można go mieszać z oryginalnymi atramentami Mimaki BS3 (co pozwala korzystać z istniejących profili barwnych), zachowując odpowiedni poziom nasycenia barw, wydajności i jakości. Oferowany w kolorach CMYK, oferuje on zwiększoną odporność chemiczną (co czyni go - zdaniem firmy - idealnym w kontekście np. grafiki samochodowej), lepszą rozdzielczość druku i niski poziom zapachowości oraz emisji.

Firma promowała też Streamline CISS (Continuous Ink Supply System) – system ciągłego dozowania atramentów, dostępny w wariantach uwzględniających plotery 4-, 6- i 8-kolorowe marki Mimaki. Jak zapewnia Sun Chemical, rozwiązanie to gwarantuje większą wydajność niż standardowe podawanie atramentów z udziałem tradycyjnych opakowań typu cartridge i pozwala zmniejszyć stany magazynowe materiałów eksploatacyjnych. Firma stworzyła je przede wszystkim z myślą o użytkownikach zużywających duże ilości materiałów eksploatacyjnych, którym zależy na nieprzerwanej produkcji, realizowanej np. podczas nocnej zmiany bez ingerencji operatora.

Jeżeli chodzi o segment druku superwielkoformatowego, firma zaprezentowała m.in. Streamline APY – nowy pigmentowy atrament wodny, przeznaczony do ploterów wyposażonych w głowice Kyocera, a także wodne atramenty Streamline APR, stworzone z myślą o maszynach wyposażonych w głowice Ricoh Gen 5.

Na stoisku były dostępne próbki wydruków, wykonanych z udziałem wszystkich ww. rozwiązań. Firma promowała też uniwersalny system dozowania atramentów – Streamline ECOPRO ISU (Ink Supply Unit), kompatybilny z szerokim spektrum urządzeń 4-, 6- bądź 8-kolorowym. Wśród jego zalet Sun Chemical wymienia m.in. zwiększoną wydajność w obszarze materiałów eksploatacyjnych, możliwość nieprzerwanego drukowania przez wiele godzin bez interwencji operatora, zredukowaną powierzchnię niezbędną na magazynowanie atramentów oraz niższą ilość generowanych odpadów.

Tekstylia i aplikacje przemysłowe: rynki z potencjałem

Na targach Fespa producent zaprezentował rozszerzoną do zadruku tekstyliów. Znaczącym jej wzmocnieniem było przejęcie przez firmę – w 2020 roku – Sensient Technologies Corporation, producenta farb dla tego segmentu rynkowego. Firma promowała m.in. wprowadzone niedawno nowe farby sublimacyjne: ElvaJet Onyx SB (do ploterów z głowicami Epson) i ElvaJet Topaz SC (do maszyn z głowicami Kyocera). Uzupełniły one pozostałe serie, znane z wdrożeń u klientów z całego świata (m.in. Xennia Amethyst, Xennia Agate, ElvaJet Opal i ElvaJet Coral).

W obszarze rozwiązań przemysłowych Sun Chemical promował w Berlinie swoją szeroką ofertę uwzględniającą sitodruk, tampondruk oraz druk cyfrowy.

SunJet – dla partnerów OEM i integratorów systemowych

SunJet to stworzony przez Sun Chemical i DIC oddział, specjalizujący się w druku inkjetowym, od lat obecny m.in. na targach Fespa. Również w tym roku w Berlinie prezentowana była jego kompleksowa oferta, bazująca na bogatych doświadczeniach i wiedzy eksperckiej w obszarze recepturowania wysokiej jakości atramentów, globalnej obecności w kontekście wytwarzania, obsługi serwisowej i wsparcia technicznego.

Na stoisku promowana była również stworzona przez DIC i Sun Chemical technologia odgazowywania atramentów inkjetowych – Separel, która w znacznym stopniu redukuje poziom parowania atramentu w czasie procesu jego odgazowywania, zapewniając jednocześnie sprawny proces drukowania i redukując koszty.

SunMotion – alternatywa dla rozwiązań typu backlit

W targowe hasło Sun Chemical wpisało się jedno z promowanych przez firmę rozwiązań – SunMotion, anonsowane jako alternatywa dla systemów oznaczeń z podświetleniami (typu backlit) czy displejów LCD i skierowane do właścicieli marek, zainteresowanych zwiększeniem atrakcyjności swojego brandu. Niewidzialne gołym okiem farby są tu nanoszone na podłoże wykonane z tworzywa sztucznego, a stworzone w ten sposób wielowarstwowe powłoki „ożywają” podczas ekspozycji światłem UV LED. Jak podkreśla producent, powstałe w ten sposób obrazy przypominają pełnobarwne filmy czy animacje, o czym można było przekonać się odwiedzając stoisko Sun Chemical (rozwiązanie Sun Motion wykorzystano przy jego projektowaniu).

Zrównoważony rozwój – jednym z tematów przewodnich

Targi Fespa 2022 były dla Sun Chemical kolejną okazją do zaprezentowana swojej „mapy drogowej”, bazującej na opracowanym przez firmę projekcie „5R” (Reuse, Reduce, Renew, Recycle & Redesign), ukierunkowanym na jak największą proekologiczność jej technologii i produktów. Program „5R”, wraz z prowadzonymi działaniami badawczo-rozwojowymi (których celem jest zwiększenie proekologiczności produkowanych przez firmę farb, powłok i klejów), jest jednym z filarów realizowanej przez Sun Chemical filozofii działania, bazującego na zasadach GOZ i ma pomóc jej w dalszej redukcji tzw. śladu węglowego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.