Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Rewizja celów środowiskowych producenta tektury

Rewizja celów środowiskowych producenta tektury

Firma Metsä Board, producent tektur z pierwotnych mas włóknistych, zaktualizowała swoje strategiczne cele dotyczące zrównoważonego rozwoju do roku 2030. Nowa wersja dokumentu podkreśla zaangażowanie w ochronę naturalnej bioróżnorodności, łagodzenie zmian klimatu, promowanie zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych, zdrowych relacji społecznych w miejscu pracy i etycznych działań.

Cele zrównoważonego rozwoju zostały skategoryzowane zgodnie ze standardami ESG.

Przy pozyskiwaniu drewna naturalna różnorodność biologiczna chroniona jest poprzez podejmowanie działań zwiększających różnorodność gatunków drzew i ilość pozostawianego martwego drewna oraz poprzez ochronę cennych siedlisk przyrodniczych. Do monitorowania celów wyznaczonych na 2030 r. służy kompleksowy, ponad dwukrotnie większy zestaw wskaźników. W lasach podjęto również większą liczbę działań pozytywnych dla klimatu.

Cel Metsä Board dotyczący zmian klimatu pozostaje bez zmian. Aby złagodzić zmiany klimatu, Metsä Board dąży do tego, aby do końca 2030 roku osiągnąć 100% produkcji i produktów bez użycia paliw kopalnych. Cel ten dotyczy zarówno emisji pochodzących z energii własnej produkcji (zakres 1), jak i z energii zakupionej (zakres 2). Obecnie 87% energii wykorzystywanej w zakładach Metsä Board nie pochodzi z paliw kopalnych.

W przypadku zużycia wody Metsä Board wyznaczyła sobie jeszcze bardziej rygorystyczny cel, tj. redukcję zużycia wody procesowej na tonę produktu o 35% (poprzednio 30%) i nadal dąży do poprawy efektywności energetycznej minimum o 10%, w porównaniu z poziomem z roku 2018, do końca 2030 roku.

Przy wytyczaniu celów dodano kilka wskaźników związanych z etycznymi działaniami i dobrym samopoczuciem w pracy. Metsä Board będzie monitorować satysfakcję z pracy, wdrażanie anonimowych procesów rekrutacyjnych oraz udział kobiet na stanowiskach kierowniczych.

Wskaźniki związane ze społeczeństwem i zrównoważonym łańcuchem dostaw obejmują udział certyfikowanego drewna, badania i audyty dostawców oraz wspólne z kluczowymi partnerami cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Cele Metsä Board, odnoszące się do zrównoważonego rozwoju, są zgodne ze strategicznymi celami Grupy Metsä dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, wyznaczonymi na 2030 rok. Aktualizacje celów zrównoważonego rozwoju opierają się na analizie istotności w drodze konsultacji z różnymi grupami interesariuszy. Analizę przeprowadzono jesienią 2022 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.