Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / „Reinkarnacja koszuli” podczas XIII Święta Papieru

„Reinkarnacja koszuli” podczas XIII Święta Papieru

Podczas pierwszego dnia Święta Papieru, 27 lipca, we wnętrzach dusznickiego młyna papierniczego otwarta zostanie wystawa ukazująca m.in. prace fotograficzne autorstwa japońskiego prof. Yasu Suzuki „Mandala wiatru. Dawna fotografia otworkowa w świecie cyfrowym”. Zobaczymy też tzw. portrety, powstałe z elementów garderoby, i odbędzie się warsztat „Reinkarnacja koszuli – nirwana koszuli” w wykonaniu samego mistrza.

Artysta zestawia ze sobą tradycyjne fotografowanie przy użyciu camera obscura ze współczesną metodą wydruku, wykorzystującą drukarkę cyfrową. Swoje fotografie prezentuje na ręcznie wykonanym japońskim papierze washi. Tematem jego prac są: cykl, reinkarnacja, symbioza i pokój. Stają się one celem poszukiwań prof. Suzuki, który definiując swoją sztukę wiąże ją z: „przypadkiem i koniecznością oraz nieustannym poszukiwaniem korzeni, mającym początek w filozofii Wschodu”. Ta podstawowa koncepcja twórcza artysty cementuje się z użytym przez niego tytułem wystawy „Mandala wiatru…”. Kluczowe słowo, mandala, pochodzi z sanskrytu i oznacza: „Manda” – naturę, natomiast „la” – otrzymać. Używa się jej jako symbolu w ezoterycznych ceremoniach buddyjskich. Dla profesora Suzuki stanowi rdzeń wszechświata. Ekspozycja staje się zatem swoistym mistycznym widowiskiem, obrazującym podążanie człowieka za Matką Naturą.
Oprócz fotografii otworkowych prof. Yasu Suzuka zaprezentuje również prace z zakresu sztuki papieru, stosunkowo nowej dziedziny twórczości, korzeniami sięgającej XX wieku. Jej początki ściśle związane są z prekursorami kubizmu, Pablem Picasso i Georgem Braque. Na wystawie zobaczymy tzw. portrety, powstałe z elementów garderoby prof. Jana Miodka, Wojciecha Malajkata, Korneliusza Pacudy oraz prof. Jerzego Olka, przyjaciół i gości naszego Muzeum.
Ekspozycja uzupełniona zostanie o warsztat „Reinkarnacja koszuli – nirwana koszuli” w wykonaniu samego mistrza. Idea tego przedsięwzięcia ukryta została w słowach prof. Yasu Suzuki: „Chciałabym oczyścić ducha koszuli i pokazać go jako dzieło sztuki niosące moje orędzie: rzeczy należy miłować”.
Zapraszamy!
Marta Nowicka
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.