Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Raport HP na temat walki z podróbkami

Raport HP na temat walki z podróbkami

W 2021 r. dział firmy HP, którego zadaniem jest ochrona klientów przed zakupem niskiej jakości lub podrobionych produktów marki, pomogła skonfiskować ponad 3,5 mln podrobionych części, komponentów i produktów do druku w tym dużą liczbę wkładów z tuszem oraz tonerów, zarówno w regionie EMEA, jak i na obszarze Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach.

Jak podkreśla producent, podrobione produkty są nie tylko nielegalne, ale mogą powodować także wiele problemów, skutkujących utratą wydajności i niezawodności. Jeśli drukarka HP ulegnie uszkodzeniu z powodu podrobionego atramentu lub wkładu z tonerem, wówczas jej naprawa nie będzie objęta gwarancją.

Nieuczciwi przedsiębiorcy wyraźnie przestawili się na handel podrobionymi towarami w Internecie. Tendencja ta uległa jeszcze większemu nasileniu w związku z pandemią HP zwiększyło liczbę usuniętych ofert z rynku online o 19% w stosunku rocznym. Firma współpracuje więc z internetowymi platformami handlowymi i innymi organizacjami, aby wprowadzić w witrynach internetowych bardziej rygorystyczne procedury identyfikacji produktów lub obejmujące sprzedawców naruszających prawo.

Pandemia COVID-19 miała wpływ na zdolność HP do ścisłej współpracy z organami ścigania. Jednak dzięki wirtualnym kontrolom dostaw do klientów i audytom ochrony partnerów dystrybucyjnych środki identyfikacji przeniesiono online. W roku fiskalnym 2021 przeprowadzono 1191 audytów CPPA, co stanowi wzrost o 11% w stosunku do roku fiskalnego 2020. Wirtualne inspekcje i audyty pomogły zespołowi ACF w zidentyfikowaniu i usunięciu ponad 224 000 nielegalnych ofert HP online na całym świecie. HP inwestuje również w szkolenia i edukację w zakresie zwalczania fałszerstw poprzez różnego rodzaju wydarzenia online, docierając w ten sposób do milionów partnerów i klientów.

Usługi HP Instant Ink i Managed Print Services gwarantują klientom, że zawsze otrzymują oni oryginalne i wydajne materiały eksploatacyjne do drukarek. Oto, na co należy zwrócić uwagę przy odróżnianiu oryginalnych wkładów HP od podróbek:

  1. Sprawdź etykietę. Zidentyfikuj holograficzną etykietę zabezpieczającą na pudełku i upewnij się, że podczas przesuwania jej w przód i w tył oraz w górę i w dół zmienia się kolor, lub że znaki "OK" i "√" przesuwają się po etykiecie.
  2. Zeskanuj kod. Użyj aplikacji HP SureSupply lub zwykłego czytnika kodów QR, aby zeskanować kod QR na plombie zabezpieczającej wkład. Jeśli nie możesz przechwycić kodów QR za pomocą smartfona, dokonaj walidacji online.
  3. Zgłoś fałszerstwo. Pomóż nam walczyć z podróbkami, zgłaszając je na stronie HP.com.
  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.