Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Przekaż 1% – apel Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

Przekaż 1% – apel Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

Z całą serdecznością dziękujemy wszystkim życzliwym, którzy przekazali na konto naszej Fundacji 1% podatku za 2010 rok. Z uznaniem należy podkreślić, że niektórzy z Szanownych Darczyńców dokonali wpłat wyższych niż mogli je odpisać w PIT-36 lub PIT-37. Pełni optymizmu i ufności zwracamy się ponownie do wszystkich związanych z branżą papierniczo-poligraficzną w Polsce o pozytywne włączenie się i wsparcie odpisem 1% podatku za 2011 rok na rzecz naszej Fundacji, która ma status Organizacji Pożytku Publicznego.

Informujemy uprzejmie, że nastąpiło przełomowe uproszczenie przez Ministra Finansów przepisów związanych z odpisem 1% podatku za 2011 rok. Podatnik rozliczający się indywidualnie z Urzędem Skarbowym nie musi już przekazywać przelewem wyliczonej kwoty na konto, ale na wzorach deklaracji podatkowych PIT (36, 36L, 37) w przygotowanych jednolitych rubrykach pod nazwą „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego – OPP” wybierając Fundację może wpisać „Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych” z dopiskiem „Łódź”, „Mazowsze”, „Małopolska” lub „Inowrocław'” i w pozycji „Numer KRS” wpisać 0000076130, a w pozycji obok nakreślić wnioskowaną kwotę, która nie może być wyższa niż 1% obliczonego podatku.
Pracownik, za którego rozliczenie podatku dokonuje zakład pracy, wypełnia deklarację podatkowa PIT-37 w podobny sposób na podstawie otrzymanej kopii PIT-40 i przekazuje tylko do Urzędu Skarbowego.
Emeryci lub renciści mogą przekazać 1% podatku za 2011 rok na konto naszej Fundacji wypełniając PIT-37 na podstawie otrzymanej z ZUS kopii PIT-40.
Końcowy termin składania wypełnionych PIT (36, 36L, 37) to 30 kwietnia br. Na podstawie wypełnionego i podpisanego przez podatnika kwestionariusza PIT Urząd Skarbowy sam prześle ustaloną kwotę na rachunek Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że w 2011 roku Podatnik może odliczyć wydatki z tytułu darowizn na rzecz Organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego (między innymi wpisanych na listę OPP) w ramach limitu 6% dochodu. Ulga dotyczy darowizn dokonanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 r. Szczegóły na stronie internetowej Fundacji: www.frkp.pl
Będziemy wdzięczni za życzliwe ustosunkowanie się do naszego apelu i za przekazanie 1% z Państwa podatków na Fundację Rozwoju Kadr Poligraficznych, której zadaniem jest wspieranie i rozwijanie branży papierniczej i poligraficznej w Polsce.
Z wyrazami szacunku
Rada i Zarząd Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.