Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Prezentacje o unikalnym charakterze w Strefie Canon

Prezentacje o unikalnym charakterze w Strefie Canon

Canon na RemaDays 2024 zaprezentował rozwiązania do druku wielkoformatowego, produkcyjnego, inżynieryjnego oraz artystycznego, ukazując korzyści z ich wykorzystania. Szczególnym zainteresowaniem publiczności cieszyły się prelekcje przedstawiające kompletny proces automatyzacji druku. Dowiodły one, że wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut, by pokazać potencjał innowacyjnych technologii, przekonując klienta do inwestowania w nowoczesne oprogramowanie i urządzenia.

W kilku halach, na powierzchni kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych swoje możliwości zaprezentowali najważniejsi gracze na globalnym rynku urządzeń drukarskich. Wizyta na Remie była okazją, by przyjrzeć się temu, co dla branży jest teraz najistotniejsze – jak technologia druku zmienia się i wchodzi w relacje z trendami, których istotą jest cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych.

Automatyzacja z bliska

Prezentacje firmy Canon były wydarzeniem bez precedensu - w ciągu kilkudziesięciu minut, w niewielkiej przestrzeni stoiska, udało się wykreować symulację rzeczywistego procesu produkcyjnego. Motywem przewodnim była automatyzacja. Termin, który w ciągu ostatnich lat zdominował myślenie o biznesie, tym razem się w pełni zmaterializował – Canon, zapraszając na swoje stoisko, wyszedł poza ramy teoretycznych rozważań. Przeprowadzone prelekcje ukazywały konkretne potrzeby przedsiębiorców i sposoby ich zaspakajania. Automatyzacja, usprawniając w dużym stopniu pracę specjalistów w drukarniach, potrafi zwiększać jednocześnie komfort klienta.

Piotr Malicki, ekspert Canon odpowiedzialny za oprogramowanie wspierające rozwój produkcji, omówił wszystkie etapy procesu automatyzacji – od złożenia zamówienia, poprzez przygotowanie plików produkcyjnych, produkcję i kompletację, aż po wysyłkę zamówionego towaru do klienta. W drugiej części prezentacji, eksperci Canon, odwołując się do przykładu fikcyjnej firmy, ukazywali jak cały proces wygląda w praktyce. Jego namacalność była maksymalna ze względu na kluczowy fakt – goście mieli możliwość śledzenia wszystkich etapów, by następnie zobaczyć efekt końcowy w postaci kompletu gotowych do użycia materiałów graficznych.

„Nie będzie przesadą, gdy stwierdzę, że naszą prezentację można zaliczyć do grupy nielicznych tego typu pokazów w Europie. Tygodnie przygotowań służyły temu, by potencjalny klient mógł podjąć w przyszłości decyzje zakupowe w oparciu o własne, pełne doświadczenie zdobyte dzięki obserwacji procesu na stoisku. Prezentacja spełniła rolę pierwszego, ale bardzo wiarygodnego, czynnika, który powoduje, że ktoś zdecyduje się na wdrożenie rozwiązań dotyczących automatyzacji. Udało nam się dowieść, że umożliwia ona zorganizowanie pracy w odpowiedni sposób, redukując do minimum zaangażowanie specjalistów, którzy – uwolnieni od rutynowych czynności – mogą kierować swoją uwagę na inne aktywności, generujące dodatkowy, nowy przychód dla organizacji. Dowodem na to, że nasz pokaz miał sens i okazał się sukcesem były liczne zapytania klientów, które docierały do nas w trakcie imprezy i zaraz po niej. Jesteśmy przekonani, że te pytania i rozmowy, wkrótce przełożą się na decyzje zakupowe” – mówi Piotr Malicki.

Canon zaprezentował na targach szereg rozwiązań ze swojego portfolio – do druku grafiki wielkoformatowej na różnych podłożach, plakatów czy tworzenia dokumentacji technicznej CAD/GIS

„Intencją, która towarzyszyła nam na targach było zaprezentowanie wszechstronnego portfolio technologii wielkoformatowych. Chcieliśmy zapewnić klientów o naszej gotowości do wspierania ich w działaniach komercyjnych na wielu polach i w różnych sektorach, m.in. w sprzedaży detalicznej, dekoracji i produkcji opakowań. Owocem takiego wsparcia może być możliwość tworzenia produktów graficznych o praktycznie nieograniczonej liczbie kolorów, rozmiarów i efektów specjalnych” – komentował obecność Canon na RemaDays Tomasz Miękus, ekspert od druku wielkoformatowego.

W Strefie Canon prezentowane były: modułowa drukarka UVgel Colorado M5W, ploter UV serii Arizona 2300, imagePRESS V1000 do druku produkcyjnego, jak również imagePROGRAF TZ-30000, ColorWave 3800 czy Canon imagePROGRAF GP-4000.

Innowacyjne urządzenia znajdują zastosowanie dla różnych formatów i nośników, gwarantując uzyskiwanie wysokiej produktywności, rentowności i jakości druku. Prezentowane plotery imagePROGRAF TZ-30000, cechują się niezwykle szybkim, nieprzerwanym drukiem, natomiast imagePROGRAF GP-4000, znany jest głównie z doskonałego odwzorowania przyciągających wzrok neonowych i pastelowych kolorów. Stworzono je z myślą o biurach, pracowniach architektonicznych, inżynieryjnych, a także artystycznych.

Uwagę gości przykuwały także Arizona i Colorado, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na obsługę szerokiego wachlarza mediów. Colorado to ekspert od podłoży giętkich, a plotery płaskie Arizona potrafią zadrukować plastik, drewno czy szkło.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.