Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Polski producent mediów do druku stawia na ekologię

Polski producent mediów do druku stawia na ekologię

Ikonos, polski producent mediów do druku wielkoformatowego, poinformował, że jednym z priorytetów w działalności firmy jest postawa proekologiczna mająca na celu osiągniecie neutralności dla klimatu i środowiska. Jak wygląda plan rozwoju marki oraz co obejmują inwestycje w obszarze ekologii?

Do najważniejszych działań podejmowanych przez producenta z Opola należą:

- eliminacja PVC z produktów (PCV FREE media),
- stawianie na odnawialne źródła energii,
- redukcja odpadów i optymalizacja cyklu produkcji w fabryce Ikonos,
- wdrażanie nowych, innowacyjnych i ekologicznych produktów na rynek za sprawą nowopowstałego Centrum Badawczo-Rozwojowego Ikonos,
- rozwój ekologicznych linii produktów,
- zastosowanie nowoczesnych systemów i technologii,
- gospodarowanie przedsiębiorstwem w obiegu zamkniętym (gdzie zasoby są zużywane w sposób bardziej zrównoważony).

Wśród nowości produktowych, nie zawierających PCV, warto wymienić m.in.:

- Mesh Ikonos PCV-Free bez podkładu 150 g – lekki i bardzo wytrzymały na rozciąganie i rozdarcie materiał; umożliwia swobodny przepływ powietrza, dźwięku i światła; nie zawiera PCV i szkodliwych ftalanów; przeznaczony do zadruków: ekosolwent, solwent, UV, latex;

- baner Ikonos PCV-Free 280 g Matt – baner z certyfikatem Oeko-tex Standard 100; przeznaczony do zadruków: ekosolwent, solwent, UV, latex;

- folia do szkła PET Ikonos Decorative – seria Profiflex Deco ART jest rodziną materiałów samoprzylepnych przeznaczonych do dekoracji szkła, bazujących na foliach PET; wszystkie materiały charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na liniach (seria Linea), kwadratach (seria Quadro) lub kropkach (seria Punto) w różnych wariantach kolorystycznych: jasnosrebrnym, ciemnosrebrnym i białym; materiał nie zawiera PVC.

- folia Polypropylen Film MRT PP100 – wysokiej jakości produkt do drukowania atramentami wielkoformatowymi. To białe, matowe, nowoczesne podłoże do drukowania o grubości 100 mikrometrów. Materiał nadaje się do recyklingu, nie zawiera PCV, odznacza się bardzo wysoką drukownością; klej kanalikowy znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, a w rezultacie umożliwia także poprawianie błędów, które w innych okolicznościach zmusiłyby do ponownego wykonania pracy. Materiał pozwala uzyskać żywe i ostre obrazy, jednocześnie przyczynia się do redukcji szkodliwych substancji. Oszczędza czas pracy, zmniejsza ilość odpadów i jest bezpieczny dla zdrowia.

Z pełną ofertą Ikonos można zapoznać się na stronie ikonos.pl

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.