Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Plany inwestycyjne Schumacher Packaging

Plany inwestycyjne Schumacher Packaging

Wielozadaniowy megazakład nowej generacji w Greven

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

Celem tej ofensywy jest sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na indywidualne rozwiązania opakowaniowe w perspektywie krótko- i długoterminowej w związku z boomem w branży e-commerce oraz dalsze polepszenie konkurencyjności firmy. Producent spodziewa się wzrostu sprzedaży z poziomu ok. 800 mln euro do 1,3 mld euro. w 2025 r.

O ile inwestycje w branży opakowaniowej i generalnie w firmach średniej wielkości są obecnie na bardzo niskim poziomie ze względu na globalny niedobór surowców i wzrost cen, przedsiębiorstwo zdecydowało się na inwestycje w budowę i rozbudowę zakładów produkujących tekturę falistą i papierni oraz w nowoczesne technologie w duchu zrównoważonego rozwoju. Jak podaje portal RynekPapierniczy.pl, dzięki pakietowi inwestycyjnemu firma zamierza również stworzyć do 2025 r. około 500 nowych miejsc pracy, z czego ponad połowę w zakładach na terenie Niemiec.

Ponad połowa planowanych inwestycji (ok. 400 mln euro) przeznaczona jest na rozbudowę istniejących zakładów. Dzięki temu zakład produkcji tektury falistej w Greven, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Münster-Osnabrück, zostanie rozbudowany jeszcze szybciej niż pierwotnie planowano, przekształcając się w wielozadaniowy megazakład nowej generacji (pisaliśmy o tym TUTAJ). Do 2022 r. będzie to jeden z największych ośrodków produkcyjnych na świecie, który przy wydajności 600 mln m2 rocznie odbierze siedzibie w miejscowości Ebersdorf status największego jak dotąd zakładu produkującego tekturę falistą w Europie. Również planowane zwiększenie własnych mocy produkcyjnych w zakresie produkcji papieru zostanie przesunięte na lata 2022/2023. Blisko 300 mln euro z sumy przeznaczonej na inwestycje zostanie zainwestowane w nowe zakłady.

„Mamy tę przewagę, że nie jesteśmy tankowcem, ale motorówką – jako średniej wielkości przedsiębiorstwo rodzinne możemy działać szybko i elastycznie oraz dostosowywać nasze strategie do warunków panujących na rynku. Posiadamy również własną produkcję papieru, centra logistyczne i floty samochodów ciężarowych, co zapewnia nam większą niezależność” – mówi Björn Schumacher, dyrektor zarządzający Grupy Schumacher Packaging.

Ofensywa modernizacyjna obejmuje również inwestycje w zrównoważone technologie przyszłości. Firma planuje w Polsce i Niemczech budowę kilku niezwykle nowoczesnych parków energetycznych składających się z paneli słonecznych i turbin wiatrowych o łącznej mocy 10 megawatów w perspektywie krótkoterminowej, jak również ich rozbudowę do 40 megawatów w perspektywie średnioterminowej. Już dziś wszystkie niemieckie zakłady firmy, jak również zakłady we Wrocławiu (Polska) i Bredzie (Holandia) posiadają certyfikat EcoVadis w zakresie zrównoważonego rozwoju. „Zrównoważony rozwój nie jest już trendem, ale koniecznością. Dzięki wprowadzonym modernizacjom chcemy również wspierać nasz ambitny cel, jakim jest wdrożenie do 2035 r. produkcji neutralnej pod względem emisji CO₂” – mówi Schumacher, i dodaje: „W obliczu trudnych uwarunkowań rynkowych branża nie ma obecnie odwagi inwestować. Ponadto stoi przed wyzwaniem, jakim jest brak możliwości dostarczenia swoim klientom wystarczającej ilości opakowań. Chcemy zaoferować naszym klientom bezpieczeństwo dostaw w perspektywie krótkoterminowej i dobrze przygotować się na nadchodzące lata. Dlatego pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej inwestujemy więcej niż kiedykolwiek wcześniej”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.