Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Oferta dla technologii cold-stampingu na Labelexpo

Oferta dla technologii cold-stampingu na Labelexpo

fot. API Foilmakers

Nadchodzące targi Labelexpo Europe (Bruksela,11–14 września br.) to dla firmy API Foilmakers i jej lokalnego oddziału – API Folie Polska znakomita okazja do przybliżenia, ale też przypomnienia kluczowych produktów z jej oferty, przeznaczonych dla branży poligraficznej. Są wśród nich m.in. specjalistyczne folie metalizowane do cold-stampingu, ze sztandarową w niej TA-Plus na czele. Jak podkreśla producent, materiały te są stale udoskonalane i dostosowywane do zmieniających się oczekiwań klientów, m.in. w kontekście proekologiczności.

„Już dzisiaj zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów Labelexpo – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska. – Przez cały okres trwania wystawy będą na nim obecni przedstawiciele naszego polskiego oddziału. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, dostępne będą też liczne próbki opakowań i etykiet wykonanych z udziałem naszych folii. Cold-stamping to jedna z technologii uszlachetniania opakowań i etykiet, której popularność wśród drukarń (także z Polski) systematycznie rośnie. W naszym portfolio znajdują się m.in. folie metalizowane, przeznaczone właśnie do laminowania (tłoczenia) na zimno, w tym nasz hit sprzedażowy – TA-Plus. Poza najwyższej jakości materiałami oferujemy też całą kompleksową obsługę związaną z ich doborem, wdrożeniem i wsparciem technicznym. Dzięki temu zjednujemy sobie kolejne drukarnie, zainteresowane wszechstronną opieką ze strony dostawcy, poszukujące partnera technologicznego, posiadającego odpowiednie zaplecze produkcyjno-logistyczne i wieloletnią, ekspercką wiedzę w danym temacie”.

TA-Plus: folia do cold-stampingu w technologii wąskowstęgowej

W zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii firma API Foilmakers wytwarza szereg folii również do tłoczenia na zimno. Wśród nich znajduje się m.in. TA-Plus – folia metalizowana, stworzona z myślą o technologii wąskowstęgowej i stosowana przy produkcji etykiet samoprzylepnych czy shrink sleeve. „Umożliwia ona stworzenie szerokiego spektrum wielobarwnych efektów metalicznych, pozwala na dokładne odwzorowanie detali, właściwie pokrywa duże tinty, charakteryzuje się też odpowiednimi parametrami w kontekście zadruku i wykańczania, także z udziałem farb i lakierów UV” – podkreśla Katarzyna Kozińska. API Foilmakers kieruje TA-Plus do producentów i przetwórców etykiet na środki higieny osobistej, napoje (w tym wino, piwo i alkohole wysokoprocentowe) czy przedmioty codziennego użytku domowego. Może ona też znaleźć zastosowanie przy wybranych aplikacjach przemysłowych.

„Warto dodać, że – podobnie jak pozostały nasz asortyment – także folie do cold-stampingu są systematycznie udoskonalane i dostosowywane do coraz bardziej rygorystycznych standardów rynkowych, a także rosnących oczekiwań klientów – kontynuuje Katarzyna Kozińska. – Stale poprawiane są także parametry samego procesu wytwórczego, ukierunkowanego na redukcję ilości generowanych podczas niego odpadów czy obniżenia śladu węglowego powstającego podczas produkcji i dystrybucji folii”.

Lokalna produkcja i dystrybucja, skrócony łańcuch dostaw

„Aspekt związany z proekologicznością oferty i całej działalności stanowi coraz częściej przedmiot naszych rozmów z drukarniami oraz właścicielami marek – podkreśla Katarzyna Kozińska. – Możemy tu się pochwalić wieloma inicjatywami i osiągnięciami, m.in. certyfikacją na część naszych produktów potwierdzającą ich odzyskiwalność. Stosowny dokument w tej sprawie uzyskaliśmy już w 2016 roku, a więc na wiele lat przed nastaniem obecnego, niezwykle popularnego trendu „eko”. Niedawno w ramach struktur API Foilmakers został powołany do życia tzw. The Green Team – zespół osób odpowiedzialnych za wytyczanie drogi dla całej organizacji w kontekście zasad polityki zrównoważonego rozwoju. Efekty jego działań są już dostrzegalne w wielu aspektach”.

Jak dodaje Katarzyna Kozińska, jednym z nich – skutkującym szybszą dostawą produktów na rynek oraz zmniejszonym negatywnym wpływem na środowisko naturalne – jest bardziej efektywny, skrócony łańcuch dostaw: „Nasza produkcja w całości odbywa się w Wielkiej Brytanii – mówi. – Z kolei gotowe folie są dystrybuowane i konfekcjonowane przez sieć oddziałów zlokalizowanych w różnych krajach m.in. w Polsce. To pozwala sprawnie i bezproblemowo obsłużyć stale rosnącą grupę naszych klientów, a przy tym – zredukować tzw. ślad węglowy generowany w ramach całego łańcucha dostaw”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.