Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / O technologii RFID na Kongresie Przemysłu Opakowań

O technologii RFID na Kongresie Przemysłu Opakowań

Łukasz Chruśliński

Wobec rosnącego na rynku problemu z pracownikami oraz coraz większych oczekiwań klientów, technologia RFID staje się jednym z najatrakcyjniejszych rozwiązań, z jakich może skorzystać przedsiębiorstwo chcące usprawnić procesy sprzedażowe bądź logistyczne i poprawić ich wydajność oraz efektywność kosztową. O tym, a także o przyszłości tego rozwiązania mówił Łukasz Chruśliński, European Sales Manager w firmie Mark Andy podczas V Kongresu Przemysłu Opakowań, jaki odbył się 26 września w czasie Międzynarodowych Targów Technik Pakowania i Etykietowania Taropak w Poznaniu.

„Temat dotyczący zastosowań technologii identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) – mówi Łukasz Chruśliński – to zagadnienie, któremu przedsiębiorcy nie tylko z uwagą się przyglądają , ale coraz więcej firm po prostu decyduje się na jego wdrożenie. Umożliwia ono odczyt i przesyłanie danych, a także elektroniczne zasilanie chipów, które je przechowują. Korzyści z tego stają się – wobec problemów, z jakimi borykają się firmy – bardzo duże. Przyspieszenie procesów i mniejsze w nich zaangażowanie pracowników, których można przesunąć do innych zadań, większa automatyzacja działań, bezpieczeństwo produktów dostarczanych na rynek (także przed podrabianiem i fałszowaniem) – to tylko niektóre z nich. Dlatego chętnie przedstawiliśmy ten temat podczas V Kongresu Przemysłu Opakowań. Mając bowiem ogromne doświadczenie płynące ze współpracy z firmami z rynku opakowań i etykiet widzimy, że zarówno oni jak również ich klienci poszukują tego typu rozwiązań, a Mark Andy ma je w swojej ofercie i z powodzeniem wdraża w firmach na całym świecie, również w Polsce”.

Podczas swojego wystąpienia Łukasz Chruśliński nakreślił sytuację rynkową, jaka dotyczy producentów opakowań i etykiet oraz ich klientów. Wymienił problemy, z jakimi obecnie zmagają się firmy z tego sektora: coraz bardziej odczuwalny brak pracowników, potrzebę przyspieszenia procesów w produkcji i logistyce, rosnące potrzeby konsumentów, aby być obsłużonym w punktach sprzedaży sprawnie i szybko, ochronę i bezpieczeństwo.

Opierając się na doświadczeniach firm, które wdrożyły już technologię RFID, przedstawił argumenty dotyczące wdrożenia i korzyści płynące z tego faktu. Jak podkreślał, RFID znajduje zastosowanie obecnie w wielu dziedzinach życia, między innymi w magazynowaniu i logistyce, ale też w procesach przemysłowych, produkcyjnych, przy kontroli dostępu i zapewnianiu ochrony i bezpieczeństwa produktów, w handlu i wielu innych.

„Firma Mark Andy – posiadająca w swojej ofercie zarówno maszyny fleksograficzne jak i hybrydowe do produkcji etykiet oraz opakowań giętkich – może ją wdrożyć bardzo szybko i w prosty sposób u klientów – mówił Łukasz Chruśliński. – Nasze maszyny umożliwiają bowiem produkcję etykiet z tagiem RFID, aplikowanym w dodatkowym, specjalistycznym module, którego dostawcą jest nasz partner technologiczny – firma Tamarack. Odnotowujemy wiele takich wdrożeń i widzimy, że korzyści, jakie możliwe są do osiągnięcia w krótkim czasie przynoszą w całości procesu nie tylko znaczne oszczędności czasu, ale także finansowe. Jesteśmy przekonani, że to technologia, która odpowiada na obecne potrzeby rynku, ale jej przyszłość jest ogromna wobec wciąż rosnących nowych jej zastosowań i możliwości”.

„Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na Kongres Przemysłu Opakowań do Poznania i których zainteresowało nasze rozwiązanie – mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager w firmie Mark Andy. – Technologia RFID staje się coraz bardziej obecna w naszym codziennym życiu i mniej lub bardziej świadomie korzystamy z niej wszyscy. Dlatego jest tak ważna dla przedsiębiorców (szczególnie firm obsługujących producentów żywności, kosmetyków, napojów itd.), którzy myślą dziś o rozwoju swoich firm i dopasowaniu tego rozwoju do potrzeb rynku”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.