Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowy stołowy ploter LED UV od Mutoh w ofercie Atrium

Nowy stołowy ploter LED UV od Mutoh w ofercie Atrium

Mutoh XpertJet 1462UF

Jak informuje dystrybutor ploterów Mutoh w Polsce – firma Atrium Centrum Ploterowe, w jej ofercie pojawił się nowy stołowy ploter LED UV tej japońskiej marki – model XpertJet 1462UF z ruchomą bramą karetki o szerokości zadruku 1420 × 700 mm. Co potrafi?

Zalety plotera Mutoh XpertJet 1462UF:

 • druk kolorami CMYK + biały W + lakier V
 • maks. grubość mediów do 15 cm
 • podwójna konfiguracja głowic – druk 2-warstwowy z atramentem białym W bez utraty prędkości
 • fotograficzna jakość druku 1440 dpi
 • druk wielowarstwowy
 • dwie nowe 4-calowe lampy UV (10 cm)
 • automatyczne ustawianie wysokości głowicy
 • wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref) z możliwością druku na nośnikach o gramaturze do 50 kg/m²
 • podwójna konfiguracja głowicy – szybki druk 2-warstwowy
 • automatyczna kompensacja zatkanych dysz redukuje straty w czasie druku i przestoje.

Ploter można skonfigurować w kolorach CMYK lub CMYK + biały + lakier. Przeznaczony jest do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6. kolor – lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

Druk 2-warstwowy, bez utraty prędkości jest możliwy dzięki dwóm naprzemiennie ustawionym głowicom drukującym do osobnego druku CMYK i białego/lakieru oraz dwóm zupełnie nowym lampom utwardzającym UV o szerokości 4 cali.

Mutoh XpertJet 1462UF umożliwia jednoczesne drukowanie wielu elementów na nietypowych rodzajach podłoża, np. plastiku, metalu, szkle, backlitach, frontlitach, foliach, skórze, metalu, szkle, drewnie, PCV, plexi, papierze, itd.

Oryginalne oprogramowanie Mutoh VerteLith RIP integruje wiele funkcji dedykowanych drukowi UV: obsługę wielowarstwowych plików PDF, tworzenie szablonów, ustawienia drukowania wielowarstwowych wytłoczeń oraz bibliotekę struktur zawierającą 100 różnych wzorów tekstur. Dzięki temu drukowanie 2.5D stało się jeszcze prostsze.

Mutoh XpertJet 1462UF jest idealnym wyborem pozwalającym zwiększyć wydajność i zaoferować produkcję wysokomarżowych zleceń z użyciem atramentu białego i lakieru. Ploter jest polecany drukarzom poszukującym wysokiej jakości, precyzji, możliwości realizacji specjalnych wydruków, produktywności i pozytywnego wpływu na środowisko.

 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.