Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowy program Corel Painter X3

Nowy program Corel Painter X3

Na rynku jest już angielska wersja programu Painter X3 firmy Corel, narzędzia do grafiki cyfrowej znanego dzięki setkom pędzli, tekstur i przyborów doskonale odwzorowujących rzeczywiste materiały malarskie. Innowacyjny program Painter X3 udostępnia wyjątkowe narzędzia, takie jak pędzle z efektem drżenia, które pozwalają uzyskać bardziej naturalne efekty, czy mapy przepływu określające nasycenie mokrych środków malarskich przy ich kontakcie z płótnem. 14 sierpnia Corel organizuje Paint Jam z artystami.

Ponadto usprawnienia w zakresie toku pracy przyczynią się do oszczędności czasu w trakcie klonowania z użyciem krzyżyków, rysowania w perspektywie czy transformacji wielu warstw. Dzięki wyszukiwarce pędzli zarówno początkujący, jak i doświadczeni użytkownicy programu Painter, będą mogli łatwo znaleźć odpowiedni pędzel, a zaawansowane elementy sterujące pędzla pozwolą im na jego proste dostosowywanie.
„Program Painter X3 powstał w wyniku ścisłej współpracy z zawodowymi artystami z całego świata. Dzięki nim uzyskaliśmy informacje dotyczące koniecznych ulepszeń w zakresie środowiska użytkownika, optymalizacji istniejącego toku pracy i wprowadzenia nowych technologii, umożliwiających przekraczanie granic grafiki cyfrowej – powiedział Andy Church, starszy menedżer ds. produktu Corel Painter. – Nowa wersja programu to coś więcej niż narzędzie do tworzenia grafiki cyfrowej – to platforma wspierająca inspirację, kreatywność i refleksję”.
Painter X3 udostępnia nowe narzędzia, które dodatkowo rozszerzają możliwości cyfrowego studia w zakresie fotografii, sztuki tradycyjnej, ilustracji, grafiki konceptualnej czy projektowania:
- Pędzle z efektem drżenia:
Dodanie efektu drżenia lub skorzystanie z jednego z 25 nowych pędzli z efektem drżenia pozwala nadać pociągnięciom pędzla niepowtarzalny charakter.
- Wyszukiwarka pędzli:
W ciągu kilku sekund można znaleźć pędzel o idealnym kształcie — wystarczy wpisać na pasku wyszukiwania słowa kluczowe, np. nazwy pędzli lub ich właściwości. Dynamiczny podgląd pociągnięć pędzla pozwala od razu przekonać się, czy wybór jest odpowiedni.
- Klonowanie z użyciem krzyżyków:
Po umieszczeniu obrazu źródłowego obok klonu można skorzystać z krzyżyków do oznaczenia klonowanych miejsc i skupić się na procesie tworzenia.
- Prowadnice perspektywy:
Tworzenie obiektu z wymiarami można przyspieszyć, korzystając z narzędzia przyciągania do rysowania w perspektywie 1-, 2- lub 3-punktowej i precyzyjnego odwzorowania głębi przestrzennej.
- Inteligentne sterowanie pędzlem:
Teraz zmiana właściwości pędzla jest jeszcze łatwiejsza – na panelu są wyświetlane wyłącznie te ustawienia, które można modyfikować.
- Panel z obrazem referencyjnym:
Po otwarciu obrazu referencyjnego w nowym panelu można mieć jego podgląd podczas malowania – nie trzeba już przełączać się między oknami.
- Transformacja wielowarstwowa:
Można zastosować transformację do obiektów wybranych na wielu warstwach.
- Mapy przepływu:
Ta technologia pozwala tworzyć unikalne i nieregularne wzory, sterując przepływem mokrych środków malarskich na płótnie. Nasycenie jest zmniejszane w najwyższych punktach tekstury podłoża i zwiększane w punktach najniższych. Uzyskany efekt jest dzięki temu bardziej naturalny.
W sztuce nie zawsze najważniejszy jest efekt końcowy – liczy się także inspiracja, kreatywność oraz refleksja. Podczas sesji artystycznych Paint Jam online można czerpać z doświadczenia członków grupy Painter Masters. W każdym miesiącu sesje Paint Jam będą poświęcone innemu stylowi. Zawodowi artyści pokażą, jak powstają ich dzieła. Tematem pierwszego odcinka, który poprowadzą Jeremy Sutton, Claudia Salguero i Heather Michelle, będzie fotografia artystyczna. Odbędzie się ona 14 sierpnia, godz. 21:00 – 22:00 (UTC +1). Więcej informacji na temat sesji Paint Jam: www.corel.com/paintjam

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.