Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowe europejskie centrum rozwoju CCL otwarte

Nowe europejskie centrum rozwoju CCL otwarte

CCL Industries – globalny producent etykiet, zabezpieczeń i opakowań – w styczniu 2024 r. otworzył nowoczesny zakład produkcyjny w austriackim Dornbirn. Powstające tam z wykorzystaniem technologii dekoracji EcoFloat zrównoważone etykiety termokurczliwe trafiają do firm w całej Europie, także w Polsce. W ramach inwestycji o wartości 50 mln euro firma ponad dwukrotnie zwiększyła powierzchnię zakładu w porównaniu do poprzedniej lokalizacji w Hohenems (teraz wynosi ona 20 tys. m2) oraz zainstalowano nowy park maszynowy.

Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami zrównoważonego rozwoju. Blisko 10 tys. m2 przeznaczono na produkcję i magazyn. Ten ostatni jest całkowicie zautomatyzowany oraz został wyposażony w inteligentne oprogramowanie sterowane komputerowo w celu optymalizacji zarządzania przestrzenią magazynową i automatyzacji logistyki wewnętrznej.

W ramach innowacji i energooszczędności do ogrzewania budynku wykorzystuje się ciepło generowane w procesach technologicznych przez maszyny produkcyjne, sprężarki i system termicznego utleniania rozpuszczalników. Systemem ogrzewania i chłodzenia zarządza główne centrum dystrybucji. Ponadto na dachu zainstalowanych jest ponad 2 tys. paneli fotowoltaicznych o mocy 900 kWp; ponad 80 % wyprodukowanej energii elektrycznej jest zużywane na potrzeby własne. Nowy zakład otrzymał już certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego według normy ISO 14001.

W Dornbirn wytwarzana jest najnowsza generacja zrównoważonych etykiet shrink sleeve. Są one wykonane z pływającej folii poliolefinowej o niskiej gęstości, co sprawia, że łatwo oddzielają się od opakowania w procesie rozdrabniania i separacji, a tym samym idealnie wspierają odzyskiwanie surowców i wydajny recykling. „EcoFloat jest naszą flagową marką wśród etykiet typu shrink sleeve. Ten materiał jest już dobrze znany w branży opakowań” – wyjaśnia Jens Winkler, dyrektor generalny CCL.

CCL Industries została założona w 1951 r. i obecnie jest jednym z największych dostawców opakowań specjalistycznych na świecie. Swoją główną siedzibę ma w Toronto w Kanadzie oraz we Framingham (Massachusetts, USA). Firma zatrudnia obecnie ponad 25 tys. osób w 205 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 43 krajach; jej roczne obroty sięgają ponad 6,4 mld dol. kanadyjskich (w 2022 r.).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.