Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowe centrum badawczo-rozwojowe Mondi

Nowe centrum badawczo-rozwojowe Mondi

Firma Mondi, dostawca rozwiązań z dziedziny opakowań i papieru, buduje w niemieckim Steinfeld centrum badawczo-rozwojowe. Dzięki inwestycji o wartości ok. 5 mln euro producent zamierza sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na zrównoważone rozwiązania opakowaniowe oraz pomagać im w opracowywaniu nowych rozwiązań. Otwarcie obiektu jest planowane na koniec 2023 r.

Centrum w Steinfeld ma być uzupełnieniem innych centrów badawczo-rozwojowych Mondi, takich jak laboratoria recyklingu i bezpieczeństwa żywności we Frantschach w Austrii (pisaliśmy o nim niedawno TUTAJ). Znajdą się w nim kompleksowo wyposażone linie pilotażowe dla rozwiązań opartych zarówno na plastiku, jak i na papierze. Nie zabraknie laboratorium analitycznego oraz piętra przeznaczonego na centrum obsługi klienta, które zapewni otwarte środowisko do spotkań i współpracy z klientami na wczesnym etapie opracowywania nowych innowacji.

W nowo powstającym centrum klienci będą mogli korzystać ze wsparcia ekspertów posiadających rozległą wiedzę na temat różnych materiałów i rodzajów opakowań. Dostępne będą powlekanie ekstruzyjne, powlekanie wodne i silikonowanie, a także różne maszyny drukarskie. Linie rozlewnicze do różnych materiałów, w tym urządzenia do napełniania, formowania i zamykania zarówno poziomego, jak i pionowego, pozwolą klientom przeprowadzać próby bez przerywania własnej bieżącej produkcji. Obiekt umożliwia również Mondi współpracę z klientami w zakresie opracowywania rozwiązań na skalę pilotażową na miejscu i przyspieszania procesu od pomysłu do rozwiązania skalowanego.

Elisabeth Schwaiger, dyrektor ds. badań i rozwoju oraz IP Flexible Packaging w Mondi, mówi: „To centrum badawczo-rozwojowe demonstruje nasze praktyczne podejście do opracowywania zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych w Mondi. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi klientami, łącząc ich wiedzę z naszą, aby sprostać ich zrównoważonych celów w zakresie opakowań. Inwestycja przyczynia się do realizacji naszych własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju Mondi Action Plan 2030, w szczególności naszego celu, aby do 2025 r. 100% naszych produktów można było ponownie wykorzystać, poddać recyklingowi lub kompostowaniu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.