Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Na targach Fespa 2022 Agfa pokaże rozwiązania inkjetowe

Na targach Fespa 2022 Agfa pokaże rozwiązania inkjetowe

Ploter Avinci CX3200

„Think Inkjet. Think Agfa” to hasło przewodnie firmy Agfa na targach Fespa 2022, jakie odbędą się w dniach 31 maja – 3 czerwca br. w Berlinie. Belgijski producent zaprezentuje tam trzy wielkoformatowe plotery inkjetowe, w tym urządzenie hybrydowe ze swojej flagowej serii – Jeti Tauro H3300 HS LED. Zwiedzający targi będą mogli zobaczyć też maszyny: Avinci CX3200 oraz Oberon RTR3300 (wszystkie sterowane najnowszą wersją systemu workflow Asanti). Firma będzie też promować swoje rozwiązania dla rynku przemysłowego: InterioJet i Alussa, a także atramenty inkjetowe UV i wodne do różnorodnych zastosowań.

Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku przez cały okres trwania targów będą obecni przedstawiciele polskiego oddziału Agfa.

Mówi kierująca nim Adriana Piotrowska: „W tym roku stawiamy na niedawno wprowadzone do oferty firmy Agfa rozwiązania, z których część już pracuje u naszych klientów. Są one skierowane do różnych segmentów rynku, a więc też do różnych odbiorców docelowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na kolejny model z serii Jeti Tauro H3300, w którym znalazła się opcja lakierowania, wprowadzona z myślą o drukarniach stosujących wyroby tekturowe. Mamy nadzieję, że ta dywersyfikacja prezentowanego portfolio spotka się z zainteresowaniem gości odwiedzających nasze stoisko. W kontekście klientów przemysłowych szczególną uwagę zwrócimy na rozwiązania stworzone z myślą o asortymencie bazującym na podłożach skórzanych oraz produkcji laminatów podłogowych. Swoje miejsce na stoisku znajdą też atramenty wodne i UV, jakie produkujemy we własnym zakresie. Są one wykorzystywane nie tylko w firmach z segmentu Sign & Display, ale też integrowane w procesach wytwórczych przez przedsiębiorstwa z innych branż. Ich potencjał jest zatem niezwykle szeroki, podobnie jak urządzeń i oprogramowania przeznaczonego do produkcji wielkoformatowej, jakie posiadamy w ofercie”.

Trzy maszyny, trzy grupy docelowe

Z myślą o klientach poszukujących wysokowydajnej maszyny, umożliwiającej zadrukowywanie zarówno mediów sztywnych (m.in. tektury falistej) jak i giętkich o szerokości maksymalnej 3,3 m, Agfa w Berlinie zaprezentuje nowy hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 HS LED. Jest to najnowszy model z tej flagowej serii rozwiązań hybrydowych, a jego szczególną cechą jest opcja aplikowania lakieru błyszczącego bądź matowego, skierowana w dużej mierze do producentów opakowań czy displejów wykonanych z tektury falistej. Lakier może być tu aplikowany na całej powierzchni arkusza bądź wybiórczo, z jednej strony podnosząc atrakcyjność wizualną produktu, z drugiej – pełniąc do pewnego stopnia funkcję ochronną. Podobnie jak pozostałe maszyny z serii, Jeti Tauro H3300 HS LED oferuje szereg opcji automatyzacji, a zalety urządzeń z tej rodziny (zwłaszcza – jak podkreśla producent – wysoką jakość i prędkość) dostrzegli m.in. jurorzy prestiżowych konkursów – EDP Awards i Pinnacle.

Jeti Tauro H3300 HS LED

Swoje miejsce na stoisku targowym znajdzie też skierowany na rynek soft signage ploter Avinci CX3200, oferujący druk sublimacyjny. Obsługuje on liczne podłoża tekstylne na bazie poliestru, znajdujące zastosowanie w systemach oznaczeń (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych), zadrukowując je bezpośrednio lub z zastosowaniem papieru transferowego.

Oberon RTR3300

Trzecią z prezentowanych w Berlinie maszyn będzie Oberon RTR3300 – ploter rolowy, obsługujący szerokie spektrum podłoży giętkich (o szerokości do 3,3 m), w tym siatki mesh czy materiały typu backlit. Przy zastosowaniu opcji „dual roll” jego wydajność zostaje podwojona, a nieskomplikowany system podawania mediów sprawia, że maszynę może obsługiwać jedna osoba.

Wszystkie trzy maszyny będą sterowane najnowszą wersją Asanti – workflow przeznaczonego dla produkcji wielkoformatowej. Jak podkreśla Agfa, jest to w pełni zautomatyzowany system produkcyjny, usprawniający przepływ prac, oferujący intuicyjny panel nawigacyjny i wspierany przez silnik rastrujący Adobe PDF Print Engine.

Rozwiązania przemysłowe

Agfa wykorzysta targi Fespa także do promocji swoich rozwiązań, skierowanych na rynek przemysłowy. Są wśród nich m.in. zaawansowane atramenty wodne i UV, produkowane z myślą o szerokim spektrum zastosowań. Powstają one we współpracy z partnerami technologicznymi firmy Agfa, którzy stosują je (także na bazie umów OEM) w różnych, specjalistycznych aplikacjach. W połączeniu z odpowiednim sprzętem drukującym, są one integrowane w już istniejące bądź nowo powstałe ciągi produkcyjne.

Agfa oferuje też kompleksowe rozwiązania przemysłowe skierowane do wybranych branż. Jednym z nich jest Alussa – system przeznaczony do różnych zastosowań podłoży skórzanych, znajdujących zastosowanie m.in. przy dekorowaniu wnętrz, w branży modowej czy motoryzacyjnej.

Z kolei InterioJet to maszyna wykorzystywana do zadrukowywania materiałów aplikowanych na laminaty podłogowe. Pozwala realizować personalizowane projekty, zapewniając – jak podkreśla Agfa – stabilne i wyraziste kolory.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.