Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Mniejsza produkcja papieru publikacyjnego

Mniejsza produkcja papieru publikacyjnego

Fot. UPM

Firma UPM Communication Papers planuje dostosować swoje moce produkcyjne w zakresie niepowlekanego papieru publikacyjnego do długoterminowych potrzeb klientów poprzez redukcje wytwarzanych wolumenów. Na stałe ma być zamknięta maszyna papiernicza 6 w UPM Schongau w Niemczech, zmniejszając roczną wydajność produkcji niepowlekanych papierów do publikacji o 165 tys. ton do końca 2. kwartału 2023 r.

Zamknięcie maszyny ma nastąpić po zakończeniu procesu konsultacji z pracownikami (gdyby plan został zrealizowany, całkowita redukcja personelu w UPM Schongau szacowana jest na 135 osób).

Ponadto firma przyspiesza o sześć miesięcy ogłoszone wcześniej wstrzymanie produkcji w austriackim zakładzie Steyrermühl – tam już przed końcem 2. kwartału 2023 r. nastąpi wyjście z łącznych rocznych mocy produkcyjnych 320 tys. ton papieru gazetowego. Ma to zapewnić konkurencyjność produkcji w pozostałych europejskich maszynach UPM do produkcji papieru gazetowego.

Firma planuje kontynuację produkcji na konkurencyjnych kosztowo maszynach papierniczych 7 i 9 w Schongau, jak również na czterech innych maszynach UPM produkujących niepowlekany papier publikacyjny w Niemczech i Finlandii, przy czym łączna roczna zdolność produkcyjna wyniesie 1,8 mln ton. Jak podaje UPM, kontynuowanie działań restrukturyzacyjnych jest wynikiem utrzymującego się długoterminowego spadku popytu na papier graficzny. Czas pandemii spowodował zakłócenia popytu na rynkach papieru graficznego, po czym nastąpił okres wysokiej inflacji i bezprecedensowej zmienności. Obecnie rynek papieru graficznego powraca do długoterminowego trendu spadku popytu, który charakteryzuje branżę od ponad dekady.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.