Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Metsä Board wśród najlepszych w rankingu EcoVadis 2022

Metsä Board wśród najlepszych w rankingu EcoVadis 2022

Metsä Board – europejski producent wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych – ponownie otrzymała platynową ocenę EcoVadis za działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Firma uzyskała rekordowy wynik 87/100 i należy do 1% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw w sektorze produkcji tektury, tektury falistej oraz opakowań z papieru i tektury.

EcoVadis ocenia firmy w czterech obszarach: Metsä Board zajęła miejsce wśród 1% przedsiębiorstw najwyżej ocenianych w kategoriach ochrony środowiska, warunków zatrudnienia i praw człowieka oraz zrównoważonego łańcucha zaopatrzenia, a także wśród 7 % przedsiębiorstw najwyżej ocenianych w kategorii etyki. Po raz pierwszy Metsä Board uzyskała maksymalną ocenę 100/100 w kategorii ochrona środowiska.

„Zrównoważony rozwój stanowi integralną część naszej strategii i codziennej działalności – teraz i w przyszłości. Osiągnięcie maksymalnego wyniku – 100 punktów – w dziedzinie ochrony środowiska oraz statusu Lidera w zakresie ograniczania emisji dwutlenku węgla potwierdza nasze zaangażowanie w eliminację paliw kopalnych z naszej działalności produkcyjnej i produktów do końca 2030 r.” – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board.

EcoVadis udostępnia platformę, która umożliwia przedsiębiorstwom uzyskiwanie informacji o działaniach środowiskowych i społecznych dostawców, na całym świecie. Stosowana metodologia i kryteria są zgodne z międzynarodowymi standardami odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (CSR), w tym z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI), inicjatywą UN Global Compact i normą ISO 26000.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.