Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Mayr-Melnhof wzmacnia pozycję na rynku opakowań

Mayr-Melnhof wzmacnia pozycję na rynku opakowań

Austriacka grupa Mayr-Melnhof, specjalizująca się w produkcji opakowań tekturowych, kupiła dział opakowań firmy Essentra Packaging. Krok ten ma na celu przede wszystkim rozszerzenie działalności MM na segment opakowań i ulotek farmaceutycznych. Transakcja, która ma być sfinalizowana w 4. kw. 2022 r., opiewa na kwotę 312 mln funtów (ok. 365 mln euro). W ostatnich miesiącach grupa Mayr-Melnhof przejęła także należący wcześniej do International Paper zakład produkcyjny w Kwidzynie i fińską fabrykę Kotkamills.

Essentra poinformowała, że ​​zbycie ESNT Packaging & Securing Solutions Ltd i Essentra Packaging US Inc oraz ich spółek zależnych było zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami. Dzięki temu posunięciu zarząd firmy zamierza wzmocnić bilans ekonomiczny przedsiębiorstwa i wnieść wkład do programów emerytalnych. Essentra Packaging posiada 21 zakładów produkcyjnych w 10 krajach w Europie i Ameryce Płn., łącznie zatrudnia ponad 3,5 tys. osób. W 2021 r. firma odnotowała sprzedaż na poziomie ok. 430 mln euro. Produkty dywizji opakowaniowej obejmują: kartony, ulotki, etykiety samoprzylepne oraz folie. W gronie ponad 800 klientów jest aż 19 z 20 największych firm farmaceutycznych.

Mayr-Melnhof specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury oraz papierów niepowlekanych i typu kraft. Frima generuje sprzedaż na poziomie około 4 mld euro i zatrudnia około 13 tys. osób (z wyłączeniem Essentra Packaging). MM Packaging poprzez przejęcie realizuje strategię polegającą na rozwoju działalności i staniu się globalnym graczem w rentownych i odpornych na zawirowania rynku segmentach, takich jak opakowania farmaceutyczne. Ponadto grupa MM planuje w ten sposób zwiększyć obecność na rynku amerykańskim, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.