Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Liczne premiery Atrium i Ikonos na targach RemaDays

Liczne premiery Atrium i Ikonos na targach RemaDays

Mutoh XpertJet 1642WR

Rozbudowana ekspozycja firmy Atrium Centrum Ploterowe na targach RemaDays 2022 (Nadarzyn, 23–25 marca) będzie prezentować liczne rozwiązania pracujące w różnych technologiach i mające różnorodne zastosowania. Będzie można zatem zobaczyć urządzenia do druku na tekstyliach (w tym premierowe rozwiązania DTF), maszyny do druku sublimacyjnego, a także premiery targowe – ekologiczne drukarki żywiczne marki Mutoh. Promowane będą rozwiązania w zakresie druku LED UV oraz rozwiązania do produkcji banerów i reklam typu BB. Jak zapewnia wystawca, nie zabraknie atrakcyjnych promocji dla gości stoiska.

Wśród premier prezentowanych na stoisku Atrium Centrum Ploterowego będą ekologiczne plotery Mutoh – XpertJet 1341 SR Pro i 1641 SR Pro.

Mutoh XpertJet 1341 SR Pro i 1641 SR Pro

Plotery wyposażono w nowe, ultraszerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). Poza tym są wyposażone w profesjonalne i co najważniejsze bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP Mutoh VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), głowice piezo zapewniają wyjątkową jakość druku także przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Ponadto nowe plotery Mutoh charakteryzują się automatyczną kalibracją przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcją Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie ile materiału pozostało na rolce. Plotery Mutoh XpertJet z serii PRO są ponad 2 razy szybsze od swoich poprzedników. Dzięki nowej technologii VerteLith Clear Tone Screening plotery w serii PRO dają możliwość wydruku najlepszych przejść tonalnych i idealnych odcieni skóry.

Ploter DTF Mutoh 628


Kolejna premiera – japoński ploter DTF Mutoh 628 do tekstyliów. To kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju, metodą druku pośredniego DTF. W urządzeniu tym mają zastosowanie atramenty z certyfikatem Oeko-Tex, a niska emisja do środowiska naturalnego pozytywnie wyróżnia tę drukarkę jako przyjazną dla środowiska, otoczenia i operatora. Kolejnymi zaletami DTF Mutoh 628, które stawiają go ponad rozwiązaniami konkurencyjnymi, są niskie koszty eksploatacji – zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, a także odzysk proszku.

Pierwszy raz zaprezentowany zostanie także ploter sublimacyjny Mutoh XpertJet 1642WR. Drukarka ta jest wyposażona w 2 zupełnie nowe, ultraszerokie głowice drukujące Mutoh AccuFine o zmiennej kropli Piezo, które zapewniają najlepszą w swojej klasie dokładność umieszczania punktów. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving firmy Mutoh, nowe głowice drukujące zapewnią wyjątkową jakość druku przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Drukarka oferuje ponadto bogactwo istniejących i zupełnie nowych podstawowych technologii Mutoh.

Goście targowi mogą spodziewać się także prezentacji ploterów tnących Summa F class oraz S One, laminatorów Artemis i Neolt, trymerów Neolt XY, ploterów solwentowych Artemis 3204, laserów Artemis CO2, ploterów LED/UV do gadżetów Mutoh XpertJet 461 i 661UF, ploterów rolowych LED/UV Mutoh 1638 UR oraz ploterów sublimacyjnych Mutoh RJ-900 i eko/żywiczny Mutoh 1324X.

Atrium Centrum Ploterowe przygotowuje ponadto liczne pokazy z wykorzystaniem mediów do druku marki Ikonos:

- Ikonos Profiflex Color to wysokiej jakości samoprzylepne folie ploterowe przeznaczone do wycinania na ploterach tnących, znajdujące zastosowanie w dekoracjach wnętrz, reklamie wizualnej, oznaczeniach tymczasowych, oklejaniu pojazdów, aplikacjach okiennych i meblowych, przygotowaniu stoisk targowych, aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Materiały te występują we wszystkich najpopularniejszych kolorach w wersji błyszczącej i matowej (wg palety kolorów RAL);

- prezentacja aplikacji – folii Flex i Flock to materiały najwyższej jakości do wycinania na ploterach tnących. Folie te są przeznaczone do aplikacji na koszulkach, odzieży sportowej itp. Produkt dostępny jest w szerokiej palecie kolorów podstawowych oraz specjalnych (złoty, srebrny, fluorescencyjny);

- nowe tekstylia z linii Ikonos Home Decor, obejmujące szeroki wachlarz tkanin do druku sublimacyjnego i transferowego, znakomicie sprawdzające się jako materiały dekoracyjne i elementy wykończenia wnętrz;

- prezentacja aplikacji folii DTF na odzieży. Technologia polega na druku na specjalnej folii oraz użyciu odpowiedniego, klejącego proszku. Tak przygotowany wydruk przenosimy przy użyciu prasy termicznej na tkaninę. Druk DTF świetnie sprawdza się w znakowaniu materiałów w trudno dostępnych miejscach, a także w aplikacji na produktach, na których niemożliwe jest drukowanie na płasko, jak np. rękawy koszulek, czapki z daszkiem, torby itp.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.