Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Kredyt Technologiczny z bezzwrotną premią

Kredyt Technologiczny z bezzwrotną premią

Firmy mogą już wnioskować o Kredyt Technologiczny, który umożliwia uzyskanie dofinansowania w postaci bezzwrotnej premii technologicznej Banku Gospodarstwa Krajowego. Banki, m.in. Bank Millennium, oferują finansowanie, zaś sam nabór wniosków o premię realizowany jest przez BGK.

Kredyt Technologiczny to kontynuacja konkursu znanego w przeszłości jako Kredyt na innowacje technologiczne. Umożliwia uzyskanie dofinansowania nawet 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji, polegającej na wdrożeniu nowej technologii, rozumianej jako każda istotna i korzystna zmiana procesu, która nie była wcześniej stosowana w przedsiębiorstwie, a która jednocześnie wpływa na udoskonalenie cech wytwarzanego produktu lub świadczonej usługi. Warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie promesy kredytowej lub umowy warunkowej Kredytu Technologicznego, najpóźniej na dzień składania wniosku.

„Warto pamiętać, że niezależnie od planowanej daty naboru dla konkretnego projektu, warto rozpocząć prace koncepcyjne jak najwcześniej. Sukces jest wynikiem dobrze przygotowanych projektów, szeroko konsultowanych wewnątrz organizacji, ze wsparciem zewnętrznych specjalistów. Konkurencja wśród aplikujących firm jest bardzo duża, wiele z nich długo wstrzymywało swoje plany inwestycyjne, oczekując na nowe możliwości dofinansowania. Tylko najlepiej ocenione aplikacje będą mogły liczyć na pozytywną ocenę i otrzymanie decyzji o przyznaniu dotacji” – mówi Agnieszka Kwiatkowska, ekspertka w Zespole Produktów i Procesu Kredytowego w Departamencie Marketingu Bankowości Przedsiębiorstw.

Kluczowym założeniem konkursu Kredyt Technologiczny jest wdrożenie nowej technologii. Musi ona spełniać kilka warunków: powinna być własnością firmy (może być technologią nabytą); jej przewagi techniczne w stosunku do rozwiązań stosowanych obecnie na rynku powinny wynikać z unikalnego pomysłu twórcy; nie jest obecnie stosowana na poziomie przedsiębiorstwa; wprowadzona zmiana jest istotna technicznie i wpływa na poprawę parametrów procesu; stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa – nie jest wiedzą powszechną.

Minimalny wymagany udział własny w przypadku Kredytu Technologicznego to 10% kwoty kredytu.

Premia technologiczna, którą przyznaje BGK, z założenia spłaca cześć kapitału kredytu bankowego. To rozwiązanie pozwala bankowi uwzględnić premię w ocenie zdolności kredytowej firmy, daje też firmie możliwość pozyskania wyższej kwoty finansowania projektu.

BGK zbiera aplikacje konkursowe od 23 marca do 31 maja 2023 r. Obecnie to jedyny zaplanowany konkurs w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.