Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Konica Minolta dla niepełnosprawnych

Konica Minolta dla niepełnosprawnych

Konica Minolta od wielu lat projektuje wielofunkcyjne urządzenia bizhub, które bez barier mogą być obsługiwane przez każdego użytkownika, również osoby niepełnosprawne. Firma kładzie duży nacisk na dostosowanie swoich produktów do indywidualnych potrzeb użytkownika.

3 grudnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, święto ustanowione przez ONZ. Hasło tegorocznych obchodów dotyczy osiągnięcia długotrwałych celów, których realizacja pomoże stworzyć świat bardziej otwarty dla niepełnosprawnych.
Konica Minolta od dawna projektuje urządzenia wielofunkcyjne bizhub tak, aby były przede wszystkim łatwe w użyciu i dostępne dla wszystkich. Podczas opracowywania nowych systemów zawsze brane są pod uwagę najważniejsze aspekty funkcjonalności, dostępności i obsługi.
Dla osób niedowidzących Konica Minolta oferuje wiele rozwiązań ułatwiających obsługę ekranów dotykowych. I tak aplikacja do drukowania PageScope Mobile zawiera wskazówki głosowe dla użytkowników na temat wszystkich funkcji danego systemu. Równolegle ekran dotykowy w urządzeniach Konica Minolta pokryty jest elektrostatyczną, poliestrową powłoką z punktami Braille’a, które umieszczone są w miejscu odpowiadającym przyciskom do kopiowania, skanowania i faksowania na ekranie.
Jak podaje producent, wszystkie produkty Konica Minolta bizhub są wyposażone w duży i logicznie zorganizowany ekran dotykowy. Jest on łatwy w obsłudze, a litery, cyfry oraz komunikaty można powiększyć nawet szesnastokrotnie.
Konica Minolta opracowała równie skuteczne rozwiązania dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Panel ekranu dotykowego (o przekątnej do 10,1 cali) w urządzeniach można przechylać, co pozwala korzystać z niego również osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo istnieje możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji Remote Access, która umożliwia obsługę ekranu urządzenia za pomocą smartfonów lub tabletów Apple i Android. Za pomocą opcjonalnego uchwytu można także łatwo podnieść podajnik dokumentów, nawet z pozycji siedzącej.
Konica Minolta projektuje swoje systemy w myśl zasady: „poznajesz jeden, obsługujesz wiele”. Oznacza to, że kiedy użytkownik nabywa umiejętność obsługi jednej maszyny, jest również gotowy obsługiwać inne urządzenia bizhub, nawet w innej konfiguracji. Ludzie spędzają wiele czasu w pracy, dlatego technologia i infrastruktura powinny umożliwiać samodzielne wykonywanie pracy każdemu, także niepełnosprawnym.
W tym roku weszła w życie europejska dyrektywa EN 301 549-M376, która określa „europejskie wymagania dotyczące dostosowania produktów do potrzeb niepełnosprawnych nabywanych w drodze zamówień publicznych dóbr i usług z sektora TIK”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.