Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Kongsberg PCS rośnie w siłę

Kongsberg PCS rośnie w siłę

Firma Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS) poinformowała o przejęciu amerykańskiej firmy MultiCam, specjalizującej się w produkcji maszyn tnących CNC oraz cyfrowych procesów wykańczających. Transakcja obejmuje przejęcie zakładów produkcyjnych w USA oraz biur sprzedaży w Kanadzie i Niemczech, dzięki czemu Kongsberg PCS rozszerza zasięg rynkowy w Ameryce Płn. i Europie, a także staje się pierwszym na świecie zdywersyfikowanym dostawcą cyfrowych maszyn do końcowej obróbki i cięcia CNC.

Działająca od 1989 r. firma MultiCam dostarcza rozwiązania CNC do cięcia przeznaczone dla wielu branż oraz zastosowań, począwszy od produkcji oznakowań po cyfrowe wykończenia, od przemysłu lotniczego/kosmicznego po motoryzacyjny, od obróbki arkuszy blachy po przetwórstwo stali, od obróbki drewna po produkcję szaf, od przycinania termoform do produkcji tworzyw sztucznych. Informacja o akwizycji pojawia się zaledwie pięć miesięcy po utworzeniu Kongsberg PCS jako samodzielnej firmy przez jej nowego właściciela, OpenGate Capital. Partner tej ostatniej, Julien Lagrèze, powiedział: „Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia cyfryzacji tego biznesu, dlatego opracowaliśmy założenia inwestycyjne, które obejmują rozwój firmy poprzez wdrażanie innowacji i dodatkowe inwestycje. Dzięki temu strategicznemu połączeniu i nowym produktom oraz usługom Kongsberg PCS rośnie i rozszerza swój zasięg na szerszą, globalną bazę klientów”.

Po przejęciu przez Kongsberg PCS firma MultiCam zachowa swoją nazwę, zaś jej dyrektor generalny – David J. Morse – zachowa stanowisko i dodatkowo zasili zespół menedżerów wyższego szczebla Kongsberg PCS.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.