Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Kolekcja „Disconnect” by Fotolia

Kolekcja „Disconnect” by Fotolia

Właśnie wystartowały prace nad kolekcją „Disconnect”, która dzięki kooperacji z zespołem twórców sztuk graficznych wprowadzi nas w prywatny świat trójki znanych fotografów wędrujących przez trzy kraje: Filipiny, Namibię i Islandię. Ich przygody zaowocują trzema unikalnymi zbiorami zdjęć i filmów pełnych autentyzmu i niosących z sobą niezwykłą opowieść. W tworzenie kolekcji „Disconnect” zaangażowana jest utalentowana polska fotografka Sonia Szóstak.

We współczesnym świecie przepełnionym informacjami, w którym spotykamy się z innymi ludźmi tylko przelotnie, w którym nasze codzienne życie jest ściśle zorganizowane, szukamy inspirujących obrazów, które opowiedzą prawdziwe historie i wywołają emocje, jednocześnie zachowując zgodność z najnowszymi trendami. W odpowiedzi na te poszukiwania Fotolia stara się zapewnić swojej społeczności wyjątkowe połączenie autentycznych opowieści i przygody: kolekcję „Disconnect”.

„Celem tego projektu jest podkreślenie wkładu fotografów i zaspokojenie potrzeb naszej społeczności poprzez stworzenie lifestyle’owej kolekcji z wysoką wartością dodaną, o mocno emocjonalnej narracji, zbudowanej wokół koncepcji opowiadania za pomocą obrazów. Ta nowa kolekcja pozwoli nam też pokazać różnorodność i wysoką jakość zawartości banku zdjęć Fotolia jako całości” – wyjaśnia Karen Seror, Marketing Manager w Fotolia.
Fotolia rozpocznie współpracę z trójką utalentowanych fotografów, z którymi od kwietnia do czerwca wybierze się po kolei w podróż do trzech egzotycznych krajów. W kwietniu Sonia Szóstak, uznana przez Fashion Magazine Polska za najlepszą debiutantkę, wyruszy na malownicze Filipiny, aby tworzyć wyjątkowe zdjęcia. W maju Brice Portolano, nazywany jednym z pięciu najbardziej popularnych francuskich fotografów w sieci (według rankingu 100 najpopularniejszych fotografów w internecie w 2016 roku opracowanego przez XXLPIX), uda się do Namibii, by przygotować serię pełnych kolorów i emocji zdjęć. W czerwcu Théo Gosselin, podróżnik i twórca wizualizacji dla Salon de la Photo 2015, poleci na Islandię tworzyć fotograficzny zapis jej opustoszałych i tajemniczych krajobrazów.
„Cieszę się, że Polka będzie współtworzyć tę kolekcję. Znając portfolio Sonii Szóstak, niezwykle zdolnej fotografki, mam pewność, że stworzona przez nią kolekcja będzie naprawdę wartościowa” – dodaje Beata Jaroszewska, Dyrektor ds. Marketingu Fotolia w Polsce.
Artystom podczas ich wyjazdów będą towarzyszyć członkowie Gang Corp Collective – Pavlé Savic (reżyser filmu), Antony Legrand (dyrektor artystyczny) i Axel Guenoun (dźwiękowiec). Zainspirowani krajem i pracą każdego z fotografów, stworzą piętnaście plików wideo oraz film, który oprócz opowieści o podróży będzie też zawierał zapis każdej sesji zdjęciowej i codziennej pracy fotografów.
Udostępnione zdjęcia zrobione podczas filmowanych przygód ujawnią techniczne i kreatywne sztuczki fotografów, umieszczając obserwatorów w centrum procesu twórczego.

Stworzone przez artystów fotografie zostaną podzielone na trzy kolekcje, z których każda będzie zawierać co najmniej trzydzieści zdjęć premium w kategorii „lifestyle” oraz piętnaście plików wideo. Po każdej podróży cała kolekcja zostanie opublikowana w serwisie Fotolia i będzie dostępna w zwykłych cenach. Trzy wybrane zdjęcia z każdej kolekcji wraz z jednym plikiem wideo przez 24 godziny od opublikowania on-line będzie można pobrać za darmo z serwisu Fotolia.

27 KWIETNIA – kolekcja zdjęć Sonii Szóstak i plików wideo w reżyserii Pavla Savica wykonanych podczas podróży po Filipinach.
27 MAJA – kolekcja zdjęć Brice’a Portolano i plików wideo w reżyserii Pavla Savica wykonanych podczas podróży w Namibii.
27 CZERWCA – kolekcja zdjęć Théo Gosselina i plików wideo w reżyserii Pavla Savica wykonanych podczas podróży po Islandii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.