Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Kodak podpisuje umowy OEM

Kodak podpisuje umowy OEM

Kodak poinformował o podpisaniu dwóch strategicznych umów OEM z firmami manroland web systems GmbH i Matti Technology AG. Na ich podstawie systemy Kodak Prosper zostaną zintegrowane z rozwiązaniami obu producentów. Zastosowanie innowacyjnych głowic drukujących Prosper ma umożliwić im stworzenie nowych konfiguracji maszyn, pozwalających na produkcję takich materiałów poligraficznych jak personalizowane ulotki sklepowe, niskonakładowe książki czy dokumenty transakcyjne, uwzględniające zmienne dane. Pierwsze rezultaty podpisanych umów można było zobaczyć podczas targów w Düsseldorfie odwiedzając stoiska manroland web systems i Matti Technology.

W przypadku pierwszej z firm umowa zakłada zintegrowanie – w trybie inline – maszyny Kodak Prosper 6000S z akcydensową zwojową maszyną offsetową oraz złamywakiem FoldLine. W rezultacie personalizowane dane, np. w ulotkach sklepowych, będzie można wdrukowywać w pełnym kolorze, z rozdzielczością 600 x 600 dpi oraz prędkością dostosowaną do tej, z jaką pracuje konwencjonalna maszyna offsetowa. Włączenie w cały proces technologii Kodak pozwoli na realizowanie wysokonakładowej produkcji ulotek i broszur z personalizowaną treścią, przy jednoczesnym wyeliminowaniu procesu dwuetapowego (gdy zmienne dane wprowadzane są w trybie off-line) czy też uniknięcia wysokich kosztów, związanych z częstą wymiana form drukowych (co ma miejsce przy produkcji materiałów o zmiennej treści w technice offsetowej).
„Zintegrowanie systemu Kodak Prosper 6000S z naszymi zwojowymi maszynami offsetowymi umożliwia personalizowaną, ukierunkowaną na daną grupę klientów produkcję kampanii marketingowych, realizowanych na zlecenie dużych i małych sieci sklepowych – tłumaczy Dieter Betzmeier, wiceprezes manroland web systems. – Wdrożenie technologii inkjetowej firmy Kodak pozwoli na tworzenie właściwego dla każdego ze sklepów przekazu marketingowego w krótkim czasie i po ekonomicznie uzasadnionych kosztach. Eliminujemy przy tym kosztowną i czasochłonną wymianę form drukowych. Obecnie produkcja tego rodzaju będzie realizowana w ramach jednego, zintegrowanego cyklu wytwórczego, uwzględniającego druk offsetowy i inkjetowy”.

Z kolei firma Matti Technology będzie wykorzystywać głowice Kodak Prosper drukujące w trybie monochromatycznym w maszynie MonoStream, która – stanowiąc alternatywę dla druku tonerowego – ma oferować niski całkowity koszty eksploatacji oraz wysoką wydajność. Urządzenie jest dedykowane na rynek drukarń arkuszowych i rolowych, specjalizujących się w produkcji książek, podręczników, zeszytów ćwiczeń, dokumentów transakcyjnych, jak również materiałów wykorzystywanych przez ośrodki rządowe oraz klientów komercyjnych.
„Wykorzystując prędkość i jakość systemu wdrukowywania danych Kodak Prosper w naszej maszynie – pracującej w technologii „z roli na arkusz” – jesteśmy w stanie zaproponować rynkowi monochromatyczny system czterokrotnie szybszy niż maszyny tonerowe, a przy tym zapewniający o 50% niższe jednostkowe koszty druku – mówi Thomas Amrein, CEO firmy Matti Technology. – Nasza oferta rozszerzyła się zatem o ekonomiczne i wysokowydajne rozwiązanie drukujące w trybie czarno-białym, oferujące wartość dodaną w postaci personalizowanego druku inkjetowego”.

Współpracując z firmami takimi jak manroland web systems czy Matti Technology, Kodak łączy wysoką wydajność i elastyczność, charakterystyczne dla systemów Prosper, z wiedzą na temat odpowiedniej integracji i rozwiązań oraz bogatym doświadczeniem naszych partnerów – mówi Dan Denofsky, dyrektor działu Partner Business Development w firmie Kodak. – Wspólnie udało nam się wykorzystać potencjał tkwiący w technologii inkjetowej Kodaka do nowych aplikacji”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.