Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Jakie trendy w 2013 roku?

Jakie trendy w 2013 roku?

Kampanie reklamowe oddziałujące na różne zmysły jednocześnie, rosnący stres, inteligentne przedmioty i szukanie prywatności w mediach społecznościowych. Zdaniem agencji JWT, to główne zjawiska, które będą kształtować zachowania konsumentów w 2013 roku.

1. Zabawa jako trening rywalizacji dorosłych
Swobodna, niezinstytucjonalizowana zabawa jest formą odreagowania zorganizowanego i przepełnionego technologią życia codziennego. Ta teoria, odnoszona dotąd do dzieci, ma nabrać aktualności w świecie dorosłych. Paradoksalnie – choć wszyscy dziś wystrzegamy się marnowania czasu na zajęcia niemające konkretnego celu, właśnie swobodna zabawa jest procesem, który pobudza wyobraźnię, kreatywność i innowacyjność, a więc cechy uznawane za najistotniejsze elementy przewagi konkurencyjnej.
2. Era superstresu
Stres zawsze towarzyszył konsumentom, ale w nadchodzącym roku jeszcze się nasili. Zapobieganie stresowi i jego redukcja – to istotne kwestie dla rządów, pracodawców, a nawet poszczególnych marek.
3. Otoczą nas „inteligentne przedmioty”
Przedmioty codziennego użytku w dalszym ciągu będą ewoluowały w kierunku połączonych z Internetem, inteligentnych urządzeń. Przykładem mogą być już nie tylko smartfony, ale także choćby gogle dla narciarzy wyposażone w czujniki GPS. Interakcja z takimi przedmiotami „będzie ciekawsza, przyjemniejsza i bardziej użyteczna” – piszą analitycy JWT.
4. Coraz precyzyjniejsze przewidywanie zachowań konsumentów
Konsumenci pozostawiają w różnych miejscach coraz więcej danych o sobie, a jednocześnie spadają koszty analizy tych danych. Pozwoli to firmom na lepsze poznawanie zachowań i oczekiwań potencjalnych klientów oraz kierowanie do nich lepiej dopasowanych ofert.
5. Smartfon będzie wszystkim
Smartfon, który nosimy w kieszeni, stanie się portfelem, kompletem kluczy, a w razie potrzeby przyrządem medycznym. Będzie wręcz narzędziem naszej osobistej identyfikacji.
6. Eksplozja zmysłów
Przeciwwagą dla zajmującej coraz więcej czasu aktywności w Internecie będzie poszukiwanie silniejszej stymulacji zmysłów w realnym świecie. Wykorzystają to projektanci multisensorycznych kampanii reklamowych.
7. Handel jest wszędzie
Czasy, gdy kupowaliśmy produkty idąc do sklepu lub korzystając z komputera osobistego, przechodzą do historii. Dzięki technologiom mobilnym wszystko będzie mogło być kanałem sprzedaży. To z kolei zmusi marki do większej kreatywności w tworzeniu nowych miejsc, w których klient będzie mógł kupić produkt.
8. Siła peer-to-peer
Zjawisko analogiczne do wzajemnej wymiany plików między użytkownikami obejmie kolejne obszary aktywności konsumentów. Tą drogą będziemy już nie tylko pozyskiwać utwory muzyczne czy filmy, ale i dostęp do interesujących ofert z sektorów takich jak turystyka, edukacja czy transport.
9. Szukanie prywatności w social media
Mimo że twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, ogłosił koniec ery prywatności, z pewnością będziemy usiłowali wykroić obszar prywatny, nie rezygnując z korzyści, jakie dają social media i dzielenie się treściami.
10. Szczęście = zdrowie
Dążenie do szczęścia coraz częściej utożsamiane jest ze zdrowiem – to ostatnie rozumiane jest całościowo. Dziedzina health & wellness, jako połączenie zdrowia fizycznego z dobrym samopoczuciem, jest obszarem zainteresowania lekarzy i psychologów.

(Marketing przy kawie, http://www.marketing-news.pl, 2.01.2013)

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.