Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Inwestycje sprzętowe API Folie Polska

Inwestycje sprzętowe API Folie Polska

Fot. API Foilmakers

W firmie API Folie Polska realizowane są zaplanowane na początku tego roku inwestycje w nowy sprzęt oraz modernizację istniejącego parku maszynowego. Mają one związek z rosnącym popytem na produkowane przez API Foilmakers i konfekcjonowanym przez polski oddział spółki asortymentem, m.in. foliami pigmentowymi, które od pewnego czasu dostarczane są nie tylko do rodzimych klientów, ale też na rynek niemiecki. Najważniejszym nowym zakupem jest uruchomiona we wrześniu nowa bobiniarka, umożliwiająca przewijanie i cięcie różnego rodzaju folii o szerokości do 1,6 m z prędkością dwa razy wyższą od dotychczas wykorzystywanych przez firmę maszyn.

Urządzenie jest wyposażone w noże żyletkowe i krążkowe, co gwarantuje właściwą ostrość krawędzi przy rozcinaniu folii na węższe zwoje. Inną jego zaletą jest brak pylenia, co wpływa z kolei na krótszy czas konfekcjonowania wstęgi i redukuje ilość prac konserwacyjnych. „W efekcie klienci uzyskują produkt o jeszcze wyższej jakości, odpowiednio rozcięty i przewinięty. Co za tym idzie – jesteśmy w stanie dostarczyć gotowe folie w krótszym czasie, który – co warto dodać – nie przekracza 24 godzin” – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska.

Poza nową bobiniarką, w najbliższych miesiącach dotychczas wykorzystywane przez firmę urządzenia konfekcjonujące zostaną wymienione na nowe. „To dalsza część naszego planu inwestycyjnego, nakreślonego wspólnie z nowym właścicielem API Foilmakers na początku tego roku – kontynuuje Katarzyna Kozińska. – Dzięki temu już wkrótce będziemy dysponować zupełnie nowym parkiem sprzętowym, który pozwoli nam wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów z Polski, ale też z rynku niemieckiego, za który od pewnego czasu odpowiadamy w zakresie folii pigmentowych”. Obsługa klientów z Niemiec to kolejny element strategicznych zmian, jakie zaszły w działalności API Folie Polska po przejęciu API Foilmakers przez Aldus Group. Od czerwca br. polski oddział w całości przejął obsługę tego asortymentu na największym – jak podkreśla Katarzyna Kozińska – rynku opakowaniowym naszego kontynentu: „Było to i jest w dalszym ciągu bardzo duże wyzwanie, gdyż Niemcy są ogromnym i niezwykle wymagającym rynkiem, z wieloma światowymi markami posiadającymi tam swoje zakłady produkcyjne. Już po miesiącu współpracy z odbiorcami z tego kraju musieliśmy zweryfikować nasze prognozy dotyczące wielkości stanów magazynowych. Obecnie są one bardzo dobrze zabezpieczone”.
Jak dodaje Katarzyna Kozińska, równie ważna w kontekście realizowanych dostaw folii jest stabilna produkcja w europejskich zakładach API Foilmakers, które obecnie pracują w systemie trzyzmianowym: „Wzrost mocy produkcyjnych naszego zakładu w Polsce przekłada się na konieczność zwiększenia zatrudnienia. Planujemy rozbudowę naszych struktur handlowych, gdyż tamtejsi klienci oczekują lokalnej obecności przedstawicieli API”.
Obecna sytuacja rynkowa w skali świata zmieniła nieco procentowy udział poszczególnych grup folii w całkowitej sprzedaży API Foilmakers. Jak mówi Katarzyna Kozińska, szczególnie duże zapotrzebowanie firma odnotowała w minionych miesiącach na folie etykietowe (skierowane do branż spożywczej, FMCG i innych): „Mamy tu do czynienia z bardzo dużą dynamiką wzrostu, podobnie zresztą jak w przypadku folii pigmentowych do zastosowań przemysłowych, przeznaczonych do kodowania w technice hot stamping. Tu coraz większy popyt wykazują firmy spożywcze i farmaceutyczne, zarówno z Polski, jak i z Niemiec. Trzecim elementem wzrostu są folie pigmentowe przeznaczone na tablice rejestracyjne. Nieco niższą dynamikę notujemy w segmencie folii do opakowań premium”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.