Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Ikonos podsumowuje udział w targach Fespa

Ikonos podsumowuje udział w targach Fespa

Zakończone w ubiegłym tygodniu targi FESPA Global Print Expo okazały się dla firmy Atrium-Ikonos bardzo udane. Jak czytamy w informacji prasowej, wysoka frekwencja gości oraz zaangażowanie prowadzących stoisko fabryki materiałów samoprzylepnych i powlekanych Ikonos z Opola podczas wystawy w Amsterdamie przełożyły się na serię inspirujących prezentacji, spotkań i rozmów. Jaka część oferty cieszyła się największym zainteresowaniem gości stoiska?

Uczestnicy mogli zapoznać szeroką gamą mediów do druku wielkoformatowego. Największym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyły się ekologiczne materiały bez PVC. Materiały niezawierające w swoim składzie PVC (określane jako PVC-FREE), nie uwalniają szkodliwych związków i są łatwe do utylizacji. Są dzięki temu bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Ikonos produkuje wiele materiałów tego typu: blockouty, laminaty, tapety do druku, papiery fotograficzne, folie do dekoracji szkła.

Firma Atrium-Ikonos, jako jedyny dystrybutor w Polsce, posiada własną linię produkcyjną powlekanych materiałów do druku wielkoformatowego oraz największe w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. Dysponuje przy tym zaawansowanym parkiem maszynowym, wyspecjalizowanym w produkcji materiałów powlekanych i samoprzylepnych, przeznaczonych do druku, laminowania i dekoracji. Hale produkcyjne wraz z magazynami wysokiego składowania zajmują obszar ponad 10 tys. m2.

Wśród ostatnio wprowadzonych na rynek mediów producenta są:

 • papier Ikonos Constellation 415 WhiteBack
 • papier Ikonos Constellation 700 BlueBack
 • tapeta Ikonos WMT 130 VSC Latex & UV
 • laminat Ikonos DPT LP75+ Double Titan
 • folia Ikonos Whiteboard DW50+ PVC-Free
 • folia Ikonos Profiflex Polypropylen MRT PP100
 • folia Ikonos Blackboard BLK B170 AIR+
 • folia Ikonos Profiflex PRO MRT GWP92 AIR+
 • laminat Ikonos LAM-PRO GPF PP-L60+

Podczas targów Fespa firma Atrium i Ikonos otrzymała nagrodę Onyx Thrive za 2023 za najlepszy wzrost sprzedaży oprogramowania RIP.

 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.