Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Heidelberg stawia na druk etykiet i wzmacnia firmę Gallus

Heidelberg stawia na druk etykiet i wzmacnia firmę Gallus

Kompleks firmy Gallus w St. Gallen

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG zdecydowała o wzmocnieniu swojego zaangażowania w rosnący sektor etykiet. W ramach tej strategii w ostatnim czasie w oddziałach firmy Gallus w Szwajcarii i w Niemczech przeprowadzono ukierunkowane inwestycje. Kolejnym krokiem będzie reorganizacja głównej siedziby firmy w St. Gallen i przekształcenie jej do końca roku w centrum kompetencyjne.

Rozszerzeniu oferty druku cyfrowego będzie towarzyszyć kompleksowa modernizacja w zakresie sprzętu, usług, oprogramowania i atramentów. Obecnie w St. Gallen pracuje ok. 160 osób – m.in. kierownictwo działu biznesowego i badawczo-rozwojowego oraz działy finansów, sprzedaży, serwisu, marketingu i zakupów. Nowa infrastruktura biurowa oraz Gallus Experience Center znajdą się w głównym budynku kompleksu. Heidelberg 1 kwietnia 2022 r. sprzedał lokalnym biznesmenom cały teren firmy w St. Gallen o powierzchni około 20 tys. m2. Zgodnie z podpisaną umową długoterminową firma Gallus pozostanie jego użytkownikiem w przyszłości jako główny najemca. Nie ujawniono kwoty tej transakcji.

„Poprzez inwestycje celowe w Grupie Gallus zamierzamy nabrać jeszcze większego rozpędu na rozwijającym się rynku etykiet. Przeformowanie naszej siedziby w St. Gallen w centrum kompetencyjne ds. cyfrowego druku etykiet podkreśla, że dla Heidelberga sektor opakowań jest strategiczny” – powiedział Ludwin Monz, dyrektor generalny Heidelberga.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.