Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Feldmuehle kontynuuje inwestycje

Feldmuehle kontynuuje inwestycje

Feldmuehle – niemiecki producent papierów specjalistycznych, przeznaczonych dla rynku etykiet i opakowań giętkich – poinformował, że firma pomyślnie przeszła przez trudne i niestandardowe ostatnie miesiące, naznaczone niespotykanymi wcześniej wahaniami na rynkach energii i surowców. Udało jej się ustabilizować sytuację biznesową i dotyczącą zamówień oraz zainicjować przyszłe inwestycje.

Jak podaje producent, od października 2021 r. firma kontynuuje realizację zaplanowanych różnych projektów, a dodatkowo rozpoczęto inwestycję o wartości ok. 4 mln euro. Podstawowym założeniem wszystkich działań w perspektywie pięcioletniej jest uczynienie zakładu produkcyjnego bardziej zrównoważonym i energooszczędnym oraz zapewnienie klientom doskonałych usług.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zbudowano nowy, wysokowydajny system młyna papierniczego (został uruchomiony w 2. kw. 2022 r.). Inne inwestycje to m.in. sukcesywna konwersja wszystkich urządzeń do najwyższej klasy efektywności energetycznej, instalacja nowego i znacznie bardziej energooszczędnego systemu sprężonego powietrza, zastąpienie wszystkich pojazdów zasilanych olejem napędowym i gazem najnowocześniejszymi pojazdami elektrycznymi, podwojenie liczby ramp załadunkowych w celu skrócenia czasu oczekiwania spedytorów. Ponadto w maju 2022 r. firma Feldmuehle rozpoczęła projekt modernizacji urządzeń przemysłowych, w którym najpoważniejszą inwestycję stanowi wdrożenie nowoczesnego, energooszczędnego i wydajnego kalandra do tłoczenia. Oddanie do użytku tej maszyny wartej 2,8 mln euro planowane jest na 1. kw. 2023 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Zgromadzenia Ogólnego FESPA, które odbyło się w Madrycie, Brytyjka Nicole Spencer została jednogłośnie wybrana nowym członkiem zarządu stowarzyszenia po tym, jak Lascelle Barrow ustąpił ze swoich regionalnych obowiązków w Zarządzie FESPA jako reprezentant Wielkiej Brytanii i otrzymał dożywotni status Honorowego Członka Zarządu, w uznaniu jego wybitnego osobistego wkładu w rozwój FESPA i społeczności poligraficznej.

Z dn. 1 grudnia 2022 r. Janmar Centrum sp. z o.o. sp. k. zmieniła nazwę na Gatner Packaging sp. z o.o. sp. k. Decyzja o rebrandingu jest związana z zakończeniem ważnego okresu inwestycyjnego, „troską o jeszcze lepszą rozpoznawalność polskiej, rodzinnej marki opakowaniowej” i stanowi ważny element w strategii rozwoju firmy w zakresie zwiększania sprzedaży opakowań z tektury falistej tak w kraju, jak i za granicą.

W dn. 21–24 listopada 2022 r. w Paryżu po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się międzynarodowe targi All4Pack Emballage Paris. Wystawa, organizowana co dwa lata, jest przeznaczona dla sektora opakowań i intralogistyki. Jak podaje organizator, w wydarzeniu wzięło udział ok. 45 tys. gości z 80 krajów (aż 69% to osoby decyzyjne w firmach lub biorące udział w zakupie rozwiązań), którym ofertę zaprezentowało 1,1 tys. wystawców (z czego połowa to firmy spoza Francji).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.