Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Feldmuehle kontynuuje inwestycje

Feldmuehle kontynuuje inwestycje

Feldmuehle – niemiecki producent papierów specjalistycznych, przeznaczonych dla rynku etykiet i opakowań giętkich – poinformował, że firma pomyślnie przeszła przez trudne i niestandardowe ostatnie miesiące, naznaczone niespotykanymi wcześniej wahaniami na rynkach energii i surowców. Udało jej się ustabilizować sytuację biznesową i dotyczącą zamówień oraz zainicjować przyszłe inwestycje.

Jak podaje producent, od października 2021 r. firma kontynuuje realizację zaplanowanych różnych projektów, a dodatkowo rozpoczęto inwestycję o wartości ok. 4 mln euro. Podstawowym założeniem wszystkich działań w perspektywie pięcioletniej jest uczynienie zakładu produkcyjnego bardziej zrównoważonym i energooszczędnym oraz zapewnienie klientom doskonałych usług.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zbudowano nowy, wysokowydajny system młyna papierniczego (został uruchomiony w 2. kw. 2022 r.). Inne inwestycje to m.in. sukcesywna konwersja wszystkich urządzeń do najwyższej klasy efektywności energetycznej, instalacja nowego i znacznie bardziej energooszczędnego systemu sprężonego powietrza, zastąpienie wszystkich pojazdów zasilanych olejem napędowym i gazem najnowocześniejszymi pojazdami elektrycznymi, podwojenie liczby ramp załadunkowych w celu skrócenia czasu oczekiwania spedytorów. Ponadto w maju 2022 r. firma Feldmuehle rozpoczęła projekt modernizacji urządzeń przemysłowych, w którym najpoważniejszą inwestycję stanowi wdrożenie nowoczesnego, energooszczędnego i wydajnego kalandra do tłoczenia. Oddanie do użytku tej maszyny wartej 2,8 mln euro planowane jest na 1. kw. 2023 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Czy wystarczy mieć dobry pomysł, aby odnieść sukces? Bardzo rzadko, najczęściej potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, odwagi i determinacji. Studenci, którzy biorą udział w konkursie Strefa Studenta organizowanym przez Targi w Krakowie w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, wiedzą jak szczęściu pomóc.

Drukarnia cyfrowa FotoiDruk z siedzibą w Kaletach w woj. śląskim zdecydowała się na zakup plotera tnącego Sinajet 1007MT. Maszyna, którą dostarczyła firma Grafmasz, pozwoliła na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych dotychczas wykonywanych prac.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.