Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Faktoring w 2015 roku

Faktoring w 2015 roku

W tym roku nie należy spodziewać się rewolucyjnych zmian na rynku faktoringowym. Krzysztof Kuniewicz, dyrektor generalny Bibby Financial Services zapowiada: „Będzie to rok dalszego wzrostu rynku i ostrej konkurencji cenowej pomiędzy faktorami. Trudności gospodarcze, jakie odczuwają przedsiębiorcy, mają odzwierciedlenie w ich wynikach finansowych, co działa zniechęcająco na banki.

Sytuacja taka będzie skłaniać firmy do poszukiwania alternatywnego finansowania także poza bankami, co może być dobrą wiadomością dla branży faktoringowej. Na rynku jest wciąż zapotrzebowanie na indywidualne rozwiązania, nawet jeśli technologia nie zawsze może przychodzić z pomocą w tak szerokim zakresie. Są to być może rozwiązania droższe, bo w większym stopniu oparte na kontakcie klienta z żywym człowiekiem, a nie z systemem”.
Duża część rynku faktoringowego zmierza w stronę automatyzacji i standaryzacji, co wynika głównie z potrzeby skrócenia czasu obsługi klienta. Nowe technologie umożliwiają zapewnienie finansowania firmom, które nie mieszczą się w sztywnych schematach wymaganych przez nadmierną standaryzację lub zaawansowaną automatyzację ogromnych instytucji bankowych.
Dla małych i średnich przedsiębiorstw dobrą wiadomością może być to, że w tym roku będziemy obserwować dalsze dopasowywanie oferty faktoringowej do ich potrzeb. Szczególnie segment mikroprzedsiębiorstw może liczyć na wprowadzenie nowych, ciekawszych, rozwiązań finansowych.
Kryzys ukraiński i problemy w relacjach handlowych z Rosją zmusiły wielu przedsiębiorców do rozważenia nowych kierunków eksportu. Oznacza to, że również w 2015 roku znaczenie faktoringu eksportowego będzie rosło. Krzysztof Kuniewicz: „Bibby Financial Services działa na wielu rynkach, często bezpośrednio poprzez swoje biura zlokalizowane w danym kraju. W efekcie, faktoring w ramach Unii Europejskiej dla nas w zasadzie się nie różni od faktoringu krajowego. Daje to ogromne możliwości wsparcia naszych klientów w ich ekspansji na rynki bezpieczniejsze niż te zza wschodniej granicy. Niepewność gospodarcza zazwyczaj wpływa na wzrost popularności finansowania w formie faktoringu, dlatego w bieżącym roku możemy spodziewać się po raz kolejny kilkunastoprocentowej dynamiki wzrostu rynku faktoringowego w Polsce”.
Według danych PZF rośnie zainteresowanie przedsiębiorstw ubezpieczeniem przed ryzykiem niewypłacalności kontrahenta. Klienci korzystający z faktoringu częściej ubezpieczają należności, czy korzystają z faktoringu bez regresu. Dzięki współpracy z faktorem lub ubezpieczycielem jest możliwa sprzedaż bez ryzyka straty także do nieznanych wcześniej kontrahentów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.