Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / FESPA przeprowadza globalne badanie branży

FESPA przeprowadza globalne badanie branży

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Poprzedni spis przeprowadzono w 2018 r. W nowej edycji badania jako pierwsi formularze mieli okazję wypełnić goście berlińskich targów, teraz ankieta jest już dostępna w internecie, także w języku polskim. Skupia się ona na sześciu głównych obszarach związanych z działalnością firm poligraficznych, które wyłoniono z poprzedniej odsłony ankiety. Są to: nastroje panujące na rynku, zmieniające się wymagania klientów, ewoluujący asortyment produktów wielkoformatowych, znaczenie inwestycji w technologię cyfrową, wzrost sektora drukowanych tekstyliów i presja ekologiczna. Powtórzenie po czterech latach badania dotyczącego tych samych tematów pozwoli ocenić, jak zmieniają się wymienione długoterminowe trendy.

FESPA Print Census ma również na celu zidentyfikowanie nowych czynników napędzających zmiany w branży, na przykład poprzez badanie trendów w zakresie sprzętu, oprogramowania i przepływu pracy, a także cen i marż. Co ważne, raport będzie starał się zrozumieć wpływ pandemii COVID-19 na firmy zajmujące się drukiem i oznakowaniem.
Graeme Richardson-Locke, szef stowarzyszeń i kierownik techniczny FESPA, komentuje: „Naszym celem jest dostarczanie wiedzy i inspiracji społecznościom druku, i w ten sposób wspierać przedsiębiorców w ich codziennej działalności i długoterminowym budowaniu dobrobytu. Dzięki dialogowi z firmami należącymi do stowarzyszenia oraz z gośćmi lokalnych odsłon targów Fespa, wiele dowiadujemy się na temat tego, jak trendy rynkowe w rzeczywistości wpływają na ich firmy i jak pandemia zmieniła ich sposób pracy, oraz jak to wygląda w różnych częściach świata. Możemy dzięki tej wiedzy dostosowywać naszą ofertę i we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami zapewniać naszym członkom odpowiednie wsparcie w dążeniu do sukcesu. Dziś takie wsparcie wydaje się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej”.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji badania, ankiety przeanalizuje Keypoint Intelligence. Wyniki zostaną przedstawione wiosną 2023 r. podczas monachijskich targów Fespa. Pełna analiza badania będzie dostępna bezpłatnie dla członków krajowych stowarzyszeń FESPA i członków FESPA Direct Corporate, zaś osoby nie należące do stowarzyszenia będą mogły uzyskać dostęp odpłatnie.

Ankietę (także w jęz. polskim) znajdą Państwo TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na koniec września br. zapowiedziano publikację ósmej edycji raportu drupa Global Trends. Pierwsze wyniki z badania przeprowadzonego wiosną tego roku są już dostępne. Można z nich wysnuć optymistyczny wniosek: zaufanie rośnie, a wszystkie regiony i rynki przewidują większe inwestycje w 2023 roku. Wyniki badania (uśrednione) pokazują, że branża na całym świecie jest nieco bardziej pewna przyszłości niż podczas ostatniego badania w 2019 r., przed pandemią. Najsilniejszy jest oczywiście rynek opakowań, ale rynki druku komercyjnego, wydawniczego i przemysłowego również mają się w 2023 r. ożywić. Jednak w poszczególnych regionach jest już mniej optymistycznie. O ile np. Azja i Ameryka Południowa spodziewają się lepszych wyników handlowych w 2023 r., w Europie nastroje są znacznie gorsze ze względu na wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe „Inżynieria produkcji w poligrafii”. Celem studiów podyplomowych jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw i zakładów poligraficznych. Słuchacze poznają zagadnienia związane z większością etapów technologicznych towarzyszących produkcji poligraficznej – poczynając od komputerowego przygotowania materiału wydawniczego, a kończąc na etapach introligatorskich i procesach logistycznych.

Gallus wprowadza na rynek swoją pierwszą w pełni cyfrową maszynę do druku etykiet – Gallus One. Jak przekonuje producent, usuwa ona barierę całkowitego kosztu posiadania (TCO) w cyfrowej produkcji etykiet z roli na rolę, oferując najwyższy poziom automatyzacji i wykorzystując technologie oparte o rozwiązania chmurowe. Dzięki temu umożliwia drukarniom i właścicielom marek dostęp do opłacalnej i zrównoważej produkcji cyfrowej wysokiej jakości etykiet. Gallus One może dzięki temu zrewolucjonizować branżę.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.