Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Etykiety z odzysku od UPM Raflatac

Etykiety z odzysku od UPM Raflatac

Firma UPM Raflatac rozszerzyła współpracę ze swoim dostawcą materiałów, firmą UPM Specialty Papers. Nowe przedsięwzięcie polega na połączeniu inicjatyw obu podmiotów – projektu recyklingowego UPM LinerLoop i usługi RafCycle – i stanowi przykład działania w duchu gospodarki obiegu zamkniętego. Celem jest wzmocnienie etykietowego łańcucha wartości poprzez oferowanie surowców z odzysku i produktów tworzonych z pozyskanych w ten sposób materiałów.

„UPM Raflatac z zadowoleniem przyjmuje tę inicjatywę branżową mającą na celu pobudzenie gospodarki o obiegu zamkniętym. UPM Specialty Papers to jeden z naszych dostawców materiałów i wspólnie możemy wspierać cały etykietowy łańcuch wartości w osiąganiu celu, jakim jest całkowite wyeliminowanie odpadów. Przekształcanie odpadów w wartościowe surowce to konieczność w gospodarce obiegu zamkniętego i ważny element naszego podejścia do zrównoważonego rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na rozwój współpracy z nowymi i obecnymi klientami oraz właścicielami marek, która jest drogą do całkowitego wyeliminowania konieczności składowania odpadów” – mówi Juha Virmavirta, dyrektor ds. rozwiązań RafCycle w UPM Raflatac.

UPM Raflatac od lat czynnie poszukuje rozwiązań dla problemu odpadów etykietowych. W 2008 r. firma uruchomiła program RafCycle, w którym działa obecnie ponad 150 partnerów z 17 krajów całego świata. W ramach programu firma UPM Raflatac odbiera od przedsiębiorstw produkcyjnych odpady (m.in. zużyte papiery podkładowe) i poddaje je recyklingowi, uzyskując w ten sposób nadające się do ponownego użytku materiały papierowe i etykietowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.