Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Esko ogłasza planowaną sprzedaż firmy Kongsberg

Esko ogłasza planowaną sprzedaż firmy Kongsberg

Firma Esko, dostawca zintegrowanego oprogramowania i rozwiązań sprzętowych dla branży opakowań i etykiet, poinformowała o planowanej sprzedaży spółki Kongsberg, która specjalizuje się w produkcji cyfrowych urządzeń do finiszingu. Nowym właścicielem zostanie amerykańska firma OpenGate Capital z sektora private equity, działająca na pięciu kontynentach. Na mocy umowy przejmie ona dwa zakłady: badawczo-rozwojowy w norweskim Kongsbergu oraz produkcyjny w czeskim Brnie.

Firma Kongsberg powstała w Norwegii w 1965 r., a w 1998 r. została wykupiona przez Esko (wówczas Barco). Jak zapewniają strony, użytkownicy urządzeń tej marki mogą się spodziewać niezmienionej jakości usług, bowiem mimo zmiany właścicielskiej większość pracowników pozostanie na swych stanowiskach. Także użytkownicy stołów Kongsberg, którzy zakupili je od dystrybutorów, nie odczują zmiany, ponieważ nowa spółka Kongsberg PCS zajmie się również współpracą z pośrednikami sprzedaży. Prezesem firmy zostanie Stuart Fox, który jest ekspertem ds. finishingu i który obecnie pracuje w Esko. OpenGate Capital dostrzega możliwości rozwoju działalności firmy Kongsberg poza aplikacjami dla branży opakowań, planuje rozszerzyć ofertę produktów i materiałów eksploatacyjnych.

„Esko koncentruje swoje wysiłki na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie przepływu pracy dla naszych klientów reprezentujących wszystkie szczeble opakowaniowego łańcucha dostaw. Dzięki temu możemy przyspieszyć dostawę zintegrowanych technologii software'owych i sprzętowych, i w efekcie pomagać klientom w cyfryzacji, automatyzacji i łączeniu ich działań, tak aby mogli odkryć potencjał, jaki zapewnia cyfrowa transformacja w kwestii rozwoju biznesu i wzrostu wydajności. Jestem pewien, że OpenGate będzie silnym, strategicznym domem dla firmy Kongsberg, a pracownicy, którzy przeniosą się pod nowe skrzydła, będą dobrze prosperować” – powiedział Mattias Byström, prezes firm z sektora opakowań i zarządzania kolorem Pantone, Esko, X-Rite i AVT.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nowa edycja raportu drupa Global Trends, uznawanego za barometr biznesowy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, jest już dostępna. Publikacja powstała na podstawie ankiety, którą na zlecenie targów drupa przeprowadziły wiosną 2022 r. dwie firmy (brytyjska Printfuture i szwajcarska Wissler & Partner). Wzięło w niej udział ponad 500 menedżerów reprezentujących drukarnie oraz producentów i dostawców maszyn i urządzeń z całego świata. Raport dostarcza cennych informacji na temat trendów technologicznych, rozwoju rynku, planów inwestycyjnych. Jego pełna wersja jest dostępna odpłatnie TUTAJ, natomiast w numerze 9/2022 „Świata DRUKU” znajdą Państwo przegląd najważniejszych wniosków zawartych w badaniu.

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.