Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Epson sprawdza – inkjet czy laser?

Epson sprawdza – inkjet czy laser?

Nowe badania wykazują, że dzięki korzyściom związanym z technologią druku atramentowego coraz częściej wybieramy urządzenia drukującej w tej technologii zamiast laserowych. Co prawda w Europie wciąż utrzymują się błędne przekonania dotyczące technologii inkjetowej, to jednak użytkownicy coraz częściej dostrzegają jej zalety, takie jak rozsądna cena czy proekologiczność.

Zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu przez firmę Epson zwiększenia nakładów na rozwój biznesowych drukarek atramentowych, badania wykazały, że 74% decydentów i liderów biznesowych w Europie po zapoznaniu się z faktami dotyczącymi technologii druku stosowanej dotychczas w ich firmach, decyduje się na druk atramentowy.

Podczas badania przeprowadzonego online przez Epson Europe i Coleman Parkes zebrano opinie ponad 8 tys. profesjonalistów z 21 krajów Europy, w tym z Polski. Respondenci poproszeni zostali o udzielenie odpowiedzi na serię pytań typu prawda/fałsz, na podstawie niezależnie potwierdzonych statystyk wydajności biznesowych drukarek atramentowych i laserowych. Okazało się, że nadal panują nieaktualne, błędne przekonania dotyczące tego, która technologia jest bardziej wydajna i generuje mniej odpadów. Tylko 7% respondentów wiedziało, że biznesowe drukarki atramentowe osiągają lepsze wyniki we wszystkich pięciu testowanych obszarach: odpadów, wydajności, szybkości, emisji dwutlenku węgla oraz poboru mocy.

Gdy spojrzymy na wyniki przez pryzmat regionów, zauważymy interesujące podobieństwa między najważniejszymi rynkami w Europie. W przypadku Polski, Czech, Węgier, Rumunii i Słowacji odpowiedzi wykazują, że - pomimo błędnych przekonań dotyczących druku atramentowego - ponad trzy czwarte respondentów po zapoznaniu się z faktami dotyczącymi stosowanych przez nich rozwiązań wybrałaby biznesową drukarkę atramentową.

Większość respondentów - 74% we wspomnianych krajach - mylnie sądziło, że drukarka laserowa generuje mniejszą ilość dwutlenku węgla, a 61% wierzyło, że produkuje ona mniejszą ilość odpadów od drukarki atramentowej. Co więcej, 77% respondentów niepoprawnie uznało, że drukarka laserowa oferuje wyższą wydajność wynikającą z rzadszych czynności konserwacyjnych i przestojów.

Krzysztof Modrzewski, Epson Europe: „Według analityków rynku z IDC popularność druku atramentowego w Europie Zachodniej wzrośnie do 2020 roku o 10,2% (wskaźnik wzrostu CAGR). Wiedza o tym nie jest jeszcze jednak rozpowszechniona. Postanowiliśmy zatem zaprezentować wybór technologii druku na rynku i pokazać rzeczywiste porównanie druku atramentowego z laserowym oraz skutki decyzji każdego użytkownika wybierającego technologię druku”.

W czasach gdy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zyskują w Europie na znaczeniu, decyzja o rozwijaniu przez firmę Epson technologii druku atramentowego jest dodatkowo uzasadniona przez fakt, że większość (74%) ankietowanych Europejczyków, po zapoznaniu się z faktami dotyczącymi stosowanej technologii druku, wybrałaby biznesową drukarkę atramentową. Firma Epson zainwestowała 585 mln euro w nowe zakłady produkcyjne w Japonii i w innych krajach, z czego 185 mln euro przeznaczone zostało na rozwój technologii atramentowej PrecisionCore.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.