Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / EHO PROJEKT – upcykling

EHO PROJEKT – upcykling

www.ehoprojekt.pl

Grupa EHO PROJEKT propaguje upcykling, czyli przetwarzanie surowców odpadowych na przedmioty o wyższej wartości użytkowej i estetycznej. Ada Rybka i Gosia Ull tworzą elementy wystroju wnętrz, torby, biżuterię i prowadzą, pod hasłem „Drugie życie”, warsztaty twórcze. Pracownia mieści się w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, domek nr 5 (czynna: czwartek 11-18, piątek 10-17, sobota, niedziela 11-16.

Ada Rybka, absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych łódzkiej ASP, zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, specjalizując się w formach użytkowych. Znana jest szerszemu gronu odbiorców z produktów sygnowanych „Rybka projekt” – serii stylowych magnesów kuchennych inspirowanych starymi makatkami oraz pocztówek z Łodzi.
„Pomysł dojrzewał we mnie od dawna. Udział w ubiegłorocznym Festiwalu Designu zaowocował powstaniem pracowni przy Muzeum Włókiennictwa. Działamy tam od kwietnia br. Przetwarzamy głównie banery. Są to albo odpady powstające w wielkoformatowym druku solwentowym (nieudane wydruki, ścinki) – mają tę zaletę, że są czyste, albo banery już zużyte, które zabieramy po zdjęciu ich z ekspozycji, najczęściej ulicznej – wymagają niestety starannego czyszczenia. Zużyte banery powinny być oddawane do utylizacji, ale nie wszystkie tam trafiają. Niektóre zalegają w magazynach, więc udaje się nam je pozyskać. Banery są wykonane z różnych materiałów. Ponieważ wykończenie produktów musi być profesjonalne, współpracujemy z kaletnikiem. Na razie nasze produkty powstałe poprzez upcykling sprzedajemy w pracowni, a także w berlińskim butiku o takim profilu. W Polsce świadomość ekologiczna nie jest jeszcze zbyt wysoka – próbujemy to zmieniać na warsztatach, pokazując nowe zastosowania odpadów i nowe nurty dizajnu”.
Gosia Ull (Małgorzata Świątczak) studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, ukończyła również ekonomię i studia podyplomowe z aranżacji wnętrz. Pracowała wcześniej jako projektant mody, potem jako kierownik firmy zajmującej się gospodarką odpadami. Obecnie nauczyciel rysunku i malarstwa. „Po ukończeniu studiów podyplomowych intensywnie zajęłam się projektowaniem rzeczy z odpadów. Na swej drodze spotkałam Adrianę Rybkę i zaczęłyśmy współpracę w zakresie produkcji toreb z banerów, następnie biżuterii, a potem także aranżacji wnętrz i prowadzenia warsztatów. Współpracujemy pod szyldem EHO PROJEKT, ma on być podwaliną pod przyszłą wspólną firmę”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.