Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Dziesięciolecie marki Saphira

Dziesięciolecie marki Saphira

Firma Heidelberg oferuje własne materiały eksploatacyjne dla przygotowalni i drukarni pod marką Saphira już od dziesięciu lat. Deklaruje ona około pięcioprocentowy udział w wartym osiem miliardów euro globalnym rynku materiałów eksploatacyjnych dla poligrafii. Obecnie z internetowego sklepu Heidelberga, gdzie sprzedawane są płyty offsetowe i chemikalia do nich, lakiery, obciągi, wałki wodne i farbowe oraz inne produkty z rodziny Saphira korzysta ponad 2,3 tys. klientów. Materiały Saphira dostarczane są również do drukarń korzystających z oferowanego od niedawna przez niemiecką firmę wynajmu długoterminowego.

Historia marki Saphira sięga połowy roku 2008, kiedy to podczas trwania targów drupa Heidelberg ogłosił przejęcie firmy Hi-Tech Coatings International zajmującej się produkcją lakierów dyspersyjnych i UV. Kolejnym krokiem było wykupienie w 2014 roku belgijskiej firmy Blueprint Products produkującej chemikalia dla poligrafii. Trzy lata później Heidelberg przejął także dział lakierów i środków chemicznych EMEA w Fujifilm Europe.

Obecnie firma z Heidelbergu posiada łącznie 2,5 tys. receptur lakierów do zastosowań konwencjonalnych i specjalnych. W kwietniu do oferty dołączyły trzy kolejne: Saphira Hybrid H1505 w wersji matowej oraz błyszczące: Saphira W7501 Super HG i Saphira W7509 HG do lakierowania odpowiednio jedno- lub dwustronnego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Guandong Italia, dostawca specjalistycznych mediów dla branży poligrafii, poszerzył portfolio o produkt o nazwie Trio. To trójwarstwowy materiał, zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który – jak podkreśla producent – odznacza się z wszechstronnością zastosowań uniwersalnością zastosowań.

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – firma Targi w Krakowie – po prawie 15 latach zdecydował o przeniesieniu wydarzenia z Warszawy do Krakowa. Najbliższą, już 15. edycję wystawy, która przez lata dała się poznać jako niezawodne targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów, zaplanowano w dn. 20–21 września 2023 r. w EXPO Kraków.

Firma Miraclon została wyróżniona przez stowarzyszenie IFCA (Indian Flexible Packaging and Folding Carton Manufacturers Association) w konkursie IFCA Star Award 2022 jako jedna z najlepszych firm w kategorii Innowacyjność i rozwój druku za opracowanie technologii PureFlexo Printing. Technologia ta, dostępna w ramach pakietu Flexcel NX Print Suite do opakowań giętkich, rozwiązuje i kontroluje problem niepożądanej rozlewności farby, zapewniając szersze okno robocze, zwiększając sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.