Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Cele Metsä Board w perspektywie dziesięciu lat

Cele Metsä Board w perspektywie dziesięciu lat

Spółka Metsä Board opublikowała swoje cele zrównoważonego rozwoju do roku 2030. Jednym z nich jest całkowita eliminacja do tego czasu stosowania paliw kopalnych i uzyskanie zerowej emisji pochodzącego z nich CO2. Cel ten obejmuje zarówno emisje pochodzące z własnej produkcji energii, jak i energii kupowanej. Obecnie 82 proc. energii zużywanej w zakładach Metsä Board nie pochodzi z paliw kopalnych.

Ponadto Metsä Board zamierza zmniejszyć o 30 proc. zużycie wody na tonę produktu i poprawić do roku 2030 efektywność energetyczną o co najmniej 10 proc. w porównaniu z poziomem z 2018 r. To również odegra istotną rolę w osiągnięciu celu, jakim są zakłady nie korzystające z paliw kopalnych. Głównym surowcem używanym przez Metsä Board do produkcji tektury jest odnawialne i w pełni identyfikowalne drewno pozyskiwane z lasów Europy Północnej, które są zarządzane w sposób zrównoważony. Celem Metsä Board jest osiągnięcie do 2030 r. co najmniej 90 proc. udziału drewna certyfikowanego w wykorzystywanych surowcach drzewnych. W 2018 r. certyfikowane było 79 proc. surowców drzewnych spółki. Metsä Board jest częścią Metsä Group, której działalność już obecnie powoduje wiązanie dużej ilości dwutlenku węgla, ponieważ w jej wyniku więcej dwutlenku jest pochłaniane niż emitowane.

„Nowe cele potwierdzają nasze zaangażowanie w łagodzenie zmian klimatycznych i poparcie dla realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Oczywiście wymaga to inwestycji. Niedawno ogłoszony plan modernizacji celulozowni Metsä Board w Husum będzie ważnym krokiem w kierunku celu, jakim jest produkcja w 100 procentach wolna od stosowania paliw kopalnych” – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.