Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / BOBST podsumowuje rok 2022

BOBST podsumowuje rok 2022

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

„Rok 2022 mogę określić mianem bardzo odkrywczego. Reakcja na niestabilność gospodarczą, lokalne konflikty, wyzwania związane z globalnym łańcuchem dostaw, niedobory zasobów ludzkich i kryzys energetyczny sprawiły, że zarówno my, jaki nasi klienci zrozumieliśmy, że firma potrzebuje wizji, aby móc odnosić sukcesy. Wizja firmy BOBST związana z rozwojem branży jest realizowana jeszcze skuteczniej. Miniony rok był pełen wyzwań, ale nie tylko sobie z nimi poradziliśmy, ale też pomogliśmy w tym naszym klientom, dzięki czemu utrzymaliśmy ich zadowolenie i stosunki na najwyższym poziomie” – mówi Jean-Pascal Bobst.

Nowa era połączonych rozwiązań

BOBST cały czas dostarcza urządzenia najwyższej jakości, ponadto obecnie wzbogaca ofertę o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i nowych opcji oprogramowania, aby zapewnić jeszcze lepszy poziomi produkcji opakowań. Flagowym rozwiązaniem z 2022 r. jest system Connect, który łączy statystyki pracy maszyny BOBST i usługi cyfrowe w jednej platformie opartej na chmurze. „W ramach systemu BOBST Connect klienci otrzymują oparty na danych przegląd wydajności produkcji, konserwacji urządzeń i realizacji procesu produkcji, dzięki czemu mogą ten proces dobrze zaplanować. Klienci otrzymują informacje o ogólnej wydajności urządzenia, konkretne dane na jego temat oraz mogą korzystać z interfejsów łączących z już posiadanym oprogramowaniem” – wyjaśnia Leonard Badet, kierownik ds. technologii.

Pierwszy plan subskrypcji BOBST Connect Essential został udostępniony dla wszystkich maszyn producenta w ramach standardowej dostawy. Jest to unikalna oferta w obrębie całej branży.

W 2022 r. wprowadzono kilka innowacji, które są przykładem realizacji wizji BOBST. Tektura lita: system AccuCheck Recipe Management pozwala użytkownikom tworzyć i modyfikować plany zdalnie za pośrednictwem platformy BOBST Connect oraz wysyłać je do hali produkcyjnej. Tektura falista: MasterCUT 1.65 PER jest wszechstronną wycinarką płaską i stanowi połączenie narzędzi i technologii, które odzwierciedlają wizję marki w zakresie automatyzacji, łączności i zrównoważonego rozwoju. Etykiety: nowa seria Digital Master obejmuje modułowe i dające się rozbudowywać maszyny drukujące, które łączą technologie cyfrowe i fleksograficzne w jednym urządzeniu przy zachowaniu najwyższego poziomu automatyzacji i kontroli jakości.

Jedna z najbardziej obiecujących zapowiedzi w 2022 r. pojawiła się w sektorze opakowań giętkich. Podczas targów K 2022 firma BOBST i jej partnerzy zaprezentowali oneBARRIER – grupę rozwiązań do produkcji zrównoważonych, zdatnych do recyklingu opakowań giętkich o bardzo wysokich właściwościach barierowych. Jednym z nich jest oneBARRIER PrimeCycle – monomateriał na bazie polimeru, który można przetworzyć w 98%. Zdaniem producenta jest to potencjalnie przełomowe rozwiązanie w obszarze zrównoważonych opakowań. Kolejnym produktem odpowiadającym na potrzeby branży jest oneBARRIER FibreCycle – w pełni papierowy, monomateriałowy i gotowy do recyklingu.

Obsługa zdalna i lokalna

Ponieważ na całym świecie pracuje ponad 30 tys. maszyn BOBST, firma dużo uwagi poświęca obsłudze serwisowej. Sprawdza się model łączący nowoczesną pomoc zdalną i wizyty serwisantów na miejscu. Zespół techników serwisu jest bardzo liczny, stale poszerzany i szkolony.

Aby móc jeszcze szybciej reagować na zgłoszenia klientów, otworzono w Belgii nowe, w pełni zautomatyzowane i wysoko wydajne centrum logistyczne dla regionu EMEA – ma ono zagwarantować 95-procentową dostępność części zamiennych dla większości linii produktowych (w obrębie jednej platformy pomieści ponad 100 tys. pozycji).

Aby klienci jak najmniej odczuli skutki kryzysu, utworzono także specjalny zespół ds. łańcucha dostaw, aby dostosować łańcuch dostaw do zapotrzebowania. Ponadto firma pozyskała alternatywnych dostawców, aby zmniejszyć opóźnienia w realizacji zamówień (zwłaszcza części elektrycznych i elektronicznych), oraz wprowadziła nowy sposób montażu maszyn, co zapobiegło opóźnieniom w realizacji zamówień.

„Konsekwentnie realizowaliśmy naszą wizję i to się opłaciło. Patrząc w przyszłość, rok 2023 będzie rokiem konsolidacji dla branży, przy czym droga BOBST oraz naszych klientów i partnerów jest jasno określona. Nasze rozwiązania technologiczne oferują namacalne korzyści w przypadku większości maszyn z portfolio. Przemysł opakowaniowy ma przed sobą wspaniałą przyszłość” – podsumowuje Jean-Pascal Bobst.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.