Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Avery Dennison przejmuje TexTrace

Avery Dennison przejmuje TexTrace

Firma Avery Dennison poinformowała o przejęciu szwajcarskiej firmy TexTrace specjalizującej się w wytwarzaniu na zamówienie tkanych i dzianych produktów zawierających tagi RFID, które mogą być wszywane lub w inny sposób umieszczane w odzieży. Akwizycja obejmuje pełną własność intelektualną oraz pracowników, którzy nadal będą zatrudnieni w siedzibie firmy w mieście Frick. Dzięki tej transakcji Avery Dennison zamierza kontynuować eksplorację sektora odzieżowego oraz zaistnieć na kolejnych nowych rynkach.

Technologia opracowana przez TexTrace daje możliwość pełnego zintegrowania RFID z odzieżą. Etykiety zawierające tagi RFID to produkt typu all-in-one – służą do znakowania produktu, ochrony marki i ochrony przed kradzieżą, dostępności produktu, interakcji z konsumentem i zwiększonej wygody, np. w zakresie procesu zakupu w kasie samoobsługowej. W przyszłości technologia ta może oferować także informacje o dostawcach i materiałach, i w ten sposób przyczynić się do realnej gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez ponowne wprowadzenie na rynek i recykling oraz możliwość uzyskania wglądu w ślad węglowy danej sztuki odzieży.

„Dla Avery Dennison ta transakcja jest bardzo ważna, bowiem pozwala nam rozszerzyć portfolio cyfrowych identyfikatorów o zintegrowane rozwiązania RFID dla branży odzieżowej. Tkane i dziane produkty RFID, które opracował TexTrace, wniosą znaczną wartość do tradycyjnego sposobu, w jaki sektor odzieżowy i detaliczny wykorzystuje technologię identyfikacji radiowej, stworzy szansę na bardziej zrównoważoną i inteligentną przyszłość” – powiedział Francisco Melo, wiceprezes i dyrektor generalny Avery Dennison Smartrac. Stephan Bühler, współwłaściciel Jakob Müller Holding i poprzedni dyrektor generalny TexTrace AG dodał: „Ten krok to świetna okazja i wielka szansa dla przyszłości TexTrace. Jesteśmy dumni z tego, co firma osiągnęła w swojej zaledwie 10-letniej historii, i jednocześnie jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zrobić kolejny duży krok w przyszłość”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.