Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / AccurioJet KM-1 z certyfikatem FOGRA53

AccurioJet KM-1 z certyfikatem FOGRA53

Fot. Konica Minolta

Konica Minolta poinformowała, że cyfrowa maszyna inkjetowa AccurioJet KM-1 z jej oferty uzyskała certyfikat FOGRA53. Zgodnie z definicją przyjętą przez przyznający go instytut Fogra potwierdza on wszechstronność danego produktu w kontekście komunikacji kolorystycznej i sprawnej wymiany informacji o barwach, niezbędnych w procesie produkcji poligraficznej. Niemiecki instytut specjalizuje się w badaniach nad technologiami poligraficznymi i medialnymi. Działa pod egidą stowarzyszenia AiF, zrzeszającego niemieckie organizacje zajmujące się badaniami dotyczącymi rozwiązań przemysłowych.

Konica Minolta podkreśla, że jest pierwszym na świecie producentem maszyn cyfrowych i dostawcą rozwiązań poligraficznych, którego rozwiązanie uznano za zgodne z tym zestawem charakterystyki danych. „Certyfikat FOGRA53 to najlepszy dowód na stabilność, kompleksowość i olbrzymie możliwości AccurioJet KM-1 w obszarze zarządzania barwą. Został on przyznany po rozbudowanych, wszechstronnych testach, jakim poddano nasze flagowe rozwiązanie w formacie B2. Oferowany przez nie szeroki gamut kolorystyczny gwarantuje uzyskanie dowolnego profilu ICC, bazującego na systemie CMYK, w tym FOGRA53. Jesteśmy przekonani, że podobnie szeroki gamut nie jest możliwy do osiągnięcia w standardowej maszynie offsetowej” – mówi Colin Osborne, szef działu colour management w Konica Minolta Marketing Services.

Marco Mattuschka, ekspert Fogra ds. rozwiązań prepress, dodaje: „Po raz pierwszy w naszej historii maszyna poligraficzna uzyskała certyfikat FograCert Validation Printing System (ISO 12647-8), uwzględniający nowy zestaw charakterystyki danych – FOGRA53 oraz potwierdzający jej zgodność z profilami FOGRA39, 47, 51 i 52. Co więcej, rozwiązanie to otrzymało jeszcze jedno wyróżnienie z naszej strony: tzw. certyfikat kombi. Potwierdza on, że FograCert VPS został przyznany na podstawie pojedynczych wydruków testowych, uzyskanych podczas sprawdzania stabilności całego nakładu zrealizowanego zgodnie z normą Fogra Standard PSD (Process Standard Digital). Badając warunki referencyjne druku wykonywanego w AccurioJet KM-1 stwierdziliśmy ponadto, że maszyna ta spełnia wszystkie wymagania charakterystyczne dla dwóch innych standardów branżowych: GRACoL Coated & Uncoated (IDEAlliance; dla podłoży powlekanych i niepowlekanych) oraz Japan Color (stworzonego przez Japońskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn Drukujących). Tym samym potwierdzamy, że maszyna firmy Konica Minolta posiada cechy predestynujące ją do realizacji bardzo szerokiego spektrum prac poligraficznych, zgodnie z różnymi normami”.

AccurioJet KM-1 to bazujące na technologii inkjet UV LED cyfrowe rozwiązanie arkuszowe, oferujące – jak zapewnia producent, i co potwierdza otrzymany certyfikat – najwyższą stabilność, wszechstronność i dokładność w odwzorowaniu barw. Maszyna pracuje z prędkością maksymalną 3 tys. jednostronnie zadrukowanych arkuszy B2/h i rozdzielczością 1200 dpi. Wśród kluczowych zalet związanych z jej użytkowaniem Konica Minolta wymienia m.in.: sprawne przejście z niskonakładowej produkcji offsetowej na druk cyfrowy; wdrożenie tzw. produkcji hybrydowej, tj. zintegrowanie urządzenia z istniejącym środowiskiem produkcyjnym bazującym na offsecie; opcję druku dwustronnego (także na arkuszach o ponadstandardowej długości) oraz różnorodność obsługiwanych podłoży (są wśród nich np. kartony opakowaniowe, niskogramaturowe papiery czy materiały tłoczone). Dodatkowo zastosowana technologia Dot Freeze Technology – DFT (błyskawiczne „samozamarzanie” kropel atramentu tuż po ich kontakcie z materiałem) eliminuje niekontrolowane przemieszczanie się kropel atramentu, obniżające jakość reprodukcji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.