Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / 5 minut dla książki

5 minut dla książki

Kolejne imprezy z cyklu wydarzeń promujących czytelnictwo pt. "5 minut dla książki", zainicjowanego przez serwisy internetowe Granice.pl, DuzeKa.pl, PrzyKominku.com i organizowanego wspólnie z przedstawicielami środowisk lokalnych, bibliotekarzami, księgarzami oraz animatorami kultury, rozpoczną się podczas Światowego Dnia Książki, 23 kwietnia ok. g. 18. Zapraszamy do Łodzi!

W ramach cyklu wydarzeń regularnie w wielu miastach Polski organizowane są plenerowe spotkania miłośników książki, które stanowią okazję do przypomnienia zarówno przechodniom, jak i śledzącym wydarzenia mediom, o znaczeniu literatury w codziennym życiu. Wiosną podkreślana będzie ogromna rola bibliotek jako miejsc skupiających miłośników książki, integrujących czytelniczą społeczność, animujących życie kulturalne i stanowiących jedyną szansę na dostęp do literatury szczególnie dla osób niezamożnych. Spotkanie latem to okazja przypomnienia, że „sezon ogórkowy” nie oznacza „wakacji od czytania”, a wręcz przeciwnie – to dobry moment, by nadrobić czytelnicze zaległości. Jesień będzie czasem zwalczania stereotypu, zgodnie z którym lektury szkolne to książki nie przystające do rzeczywistości i mało interesujące dla współczesnego czytelnika. Spotkanie zimą to szansa na przypomnienie, że książka stanowi idealny prezent na każdą okazję.
23 kwietnia tuż przed godziną 18.00 w określonych miejscach w centrach kilkunastu miast Polski spotkają się miłośnicy literatury. Do godziny 18.00 rozdawać będą przechodniom wydruki zawierające cytat, stanowiący hasło przewodnie edycji, zachęcając, aby ludzie ci włączyli się do wspólnego czytania. Punktualnie o 18.00 na dany sygnał zebrani wspólnie wykrzykną hasło „Ona czyta dla mnie”, a następnie odczytają wspomniany fragment. Po jego odczytaniu każdy uczestnik, który pojawi się na miejscu akcji ze znalezionym przez siebie cytatem dotyczącym czytania i książek, będzie mógł go na głos odczytać. Następnie organizator podziękuje zebranym za spotkanie, przypominając, że spotykamy się w Światowy Dzień Książki, zapraszając do odwiedzania miejskich bibliotek, księgarni, miejsc bliskich miłośnikom książki oraz wskazując, jak ważne dla współczesnego człowieka jest czytanie. Na koniec zaprosi zebranych w miejsce, gdzie będą odbywały się dodatkowe atrakcje – wymiana książek, spotkanie autorskie czy dyskusja na temat czytelnictwa.

Mieszkańcy Łodzi będą obchodzić Światowy Dzień Książki przy ul. Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Artura Rubinsteina.
„Ona czyta dla mnie!”. Tym okrzykiem rozpocznie się spotkanie, po czym wszyscy razem i każdy z osobna (pod czujnym okiem Mistrza Ceremonii) odczytają fragment książki „Królowa południa”. Następnie uczestnicy spotkania kolejno i głośno odczytają znalezione przez siebie cytaty o książce i czytaniu (na mniej przygotowanych będą takowe czekały).
Odbędzie się loteria – fundatorami nagród są Stowarzyszenie Topografie i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego. Zwieńczeniem akcji będzie pokaz niedostępnych na co dzień starodruków, map, dziewiętnastowiecznych fotografii ze Zbiorów Specjalnych WBP.
Ponadto:
Tych, którzy kochają rozmawiać o książkach, Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej zaprasza na dyskusję o książce Johna Updike`a „Łzy mojego ojca”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w bibliotecznej Cafe Fraszka na I p. (ul. Gdańska 100/102, Łódź).
Stowarzyszenie kulturalno-społeczne eMpora i WBP o godz. 18.00 zapraszają do sali konferencyjnej na promocję nowego tomu poezji Artura Fryza „klatka schodowa kieszeń minotaura”.
Mieszkańcy Łodzi obchody Światowego Dnia Książki zakończą 29 kwietnia (poniedziałek) KsięgoZbiorem Tramwajowym. Uzbrojeni w książki wsiądą do tramwaju linii nr 10 (rusza o godz. 18.05 z zajezdni na Retkini) i będą czytać. Szczegóły na https://www.facebook.com/ksiegozbior

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.