Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Konferencja foliowa

Czasopismo „Plastics Review” oraz COBRO zorganizowały Konferencję Foliową – odbyła się 29 marca w Hotelu Lord w Warszawie. Jej partnerami były firmy BOP i Resinex. Konferencję poświęcono zagadnieniom produkcji folii i szerzej – opakowaniowego przetwórstwa folii (drukowanie, laminowanie, wytwarzanie opakowań).

Cała Polska czyta dzieciom

W dniu 26 marca w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbył się jubileuszowy, X Finał kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, z udziałem solistów Teatru Muzycznego „Roma” i grupy muzycznej MoCarta. Zaprezentowano dorobek dziesięciu lat kampanii, wręczono nagrody wolontariuszom i przyjaciołom kampanii, a także autorom książek dla dzieci.

Znane firmy na sprzedaż

Minister Skarbu Państwa zaprasza do kupna udziałów w firmach: Fabryka Maszyn Introligatorskich Introma, Rzeszowskie Zakłady Graficzne i Wojskowa Drukarnia w Łodzi. Szczegóły w dalszej części komunikatu.

Encyklopedia Britannica przestaje się drukować

Co dwa lata publikowano nowe, wielotomowe wydanie słynnej Encyklopedii Britannica. Jednakże zestaw z 2010 roku będzie ostatnim. Koniec wydawania najsłynniejszej, jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowej encyklopedii na świecie związany jest z rozwojem Internetu i e-booków.

Banknoty z PWPW S.A. dla Paragwaju

W dniu 17 lutego br. Fernando Villalba, zastępca głównego skarbnika Banku Centralnego Paragwaju, zaakceptował wzorce produkcyjne paragwajskiego banknotu produkowanego w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. W 2011 roku PWPW S.A. wygrała przetarg na dostawę 20 milionów sztuk banknotów o nominale 10 mln guarani.

23. Międzynarodowe Biennale Plakatu

Międzynarodowe Biennale Plakatu to prestiżowy konkurs, który przyciąga uwagę miłośników sztuki i artystów. W ostatniej edycji Muzeum Plakatu, organizator konkursu, otrzymało prawie 3500 prac z 50 krajów całego świata. W tym roku impreza odbędzie się już po raz 23 i zaprezentuje twórczość plakatową powstałą na świecie w latach 2010–2011.

Epson pokazał Digigraphie

Na zorganizowanej przez Centrum Promocji Informatyki konferencji, która odbyła się w Warszawie 29 lutego, przedstawiono m.in.: realizację koncepcji Muzeum II Wojny Światowej, koncepcję interaktywności Muzeum Teatru Starego, projekcje teatralne w muzeach na przykładzie Muzeum Teatralnego w Warszawie oraz wspomagające narzędzia informatyczne i cyfrowe technologie.

Ocalić neon

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, oddział Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, Wydawnictwo Semper, Muzeum Warszawskich Neonów, Fundacja Do Dzieła! i Fundacja Neon zorganizowały 3 marca wydarzenie, którego celem było rozświetlenie starego neonu „Jasia i Małgosi”.

Wystawa w Muzeum Papiernictwa

Od 9 marca Muzeum Papiernictwa zaprasza do oglądania wystawy „Dobra marka – krocie warta. Rachunki i papiery firmowe z Dolnego Śląska (1850–1945)”. Zgromadzone eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnego kolekcjonera Bogdana Jasińskiego.

Mocna pozycja Xeroxa na globalnym rynku usług zarządzania drukiem

Xerox, z 33% udziałem w globalnym rynku, utrzymuje swoją pozycję lidera w obszarze usług związanych z zarządzaniem drukiem – wynika z najnowszego raportu ogłoszonego przez firmę doradczą Gartner. Rozwiązania optymalizujące koszty i usprawniające proces produkcji i obiegu dokumentów proponowane przez firmę cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.