Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Zrównoważony rozwój tematem nowego konkursu FINAT

Zrównoważony rozwój tematem nowego konkursu FINAT

Międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło konkurs, którego celem jest promowanie założeń zrównoważonego rozwoju w branży etykiet oraz docenienie jej działań na rzecz redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu materiałów etykietowych (Reduce, Reuse i Recycle). Konkurs skierowany jest do wszystkich przetwórców etykiet i dostawców materiałów etykietowych oraz właścicieli marek. Rozpatrywane będą projekty uruchomione w latach 2019–2020, w których zaangażowany był co najmniej jeden członek FINAT. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 sierpnia 2021 r.

Zrównoważony rozwój jest jednym z sześciu strategicznych filarów stowarzyszenia, które przewodzi branży w poszukiwaniu ekonomicznie opłacalnych rozwiązań recyklingu materiałów wtórnych, ograniczaniu ilości zużywanych surowców i poprawie możliwości odzysku produktów. Jury konkursu będzie oceniać zgłoszone projekty w oparciu o cztery główne kryteria: ich potencjalny wpływ na przemysł, czy wiążą się one ze współpracą w łańcuchu wartości, na ile są oryginalne, oraz do jakiego stopnia już odniosły sukces. Zwycięska inicjatywa może liczyć na stałą promocję w formie filmu wideo oraz artykułu opublikowanego w magazynie „FINAT News” oraz na stronie internetowej stowarzyszenia. Inne wysoko ocenione projekty również mogą zostać wyróżnione.

„Branża etykiet ma ogromną szansę na zmniejszenie ilości odpadów, ponowne wykorzystanie pojemników i recykling materiałów, które wykorzystujemy w naszych produktach. Wiemy, że wielu z naszych członków już teraz ciężko pracuje nad zmniejszeniem swojego wpływu na środowisko, dlatego chcemy docenić inicjatywy, które sprawiają, że nasza branża jest bardziej zrównoważona” – podkreśla Jacques van Leeuwen, przewodniczący jury konkursu i były konsultant FINAT ds. recyklingu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.